Ηττα για την Κ19 από το Αιγάλεω

Δεν τα κατάφερε απέναντι στο Αιγάλεω η Κ19 των Χανίων που γνώρισε την ήττα με σκορ 4-0 στο Βαρύπετρο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Νέων της Super League 2.

Η ομάδα μας προσπάθησε και ειδικά στο πρώτο μέρος, το οποίο έληξε χωρίς τέρματα, ήταν πολύ ανταγωνιστική. Μάλιστα έχασε ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ όπως στη φάση του 18ου λεπτού με τον Λαγογιάννη, το σουτ του οποίου έδιωξε εντυπωσιακά ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων.

Το Αιγάλεω προηγήθηκε στο 51ο λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Δημητρίου, ενώ τα υπόλοιπα γκολ των φιλοξενούμενων σημείωσαν οι Γκούρι (62′), Καλύμνιος (77′) και Κόκκας (85′).

Στο β΄ μέρος η καλύτερη ευκαιρία για τα Χανιά σημειώθηκε στο 66′ με τον Εσπιαλίδη ο οποίος βρέθηκε απέναντι στον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά δεν κατάφερε να τον νικήσει.

Διαιτητές: Βράγκου Ευαγ., Μπαντά, Καντεράκη

Χανιά (Μάρκος Ασλαματζίδης): Τζανάκης, Πλανάκης, Κανιαμός, Βενέτης, Λυβιάκης, Μαυρομάτης (70′ Σπάχο), Σκοπελίτης (70′ Μπασάκης), Λαγογιάννης (70′ Καλογερής), Μπίτι (46′ Τσακίρης), Εσπιαλίδης (77′ Πετράκης), Λαδάς.

Αιγάλεω (Παντιώρας-Πολυμέρης): Συμεωνίδης, Τσάνη (82′ Ντεμίρης), Παπαλεξανδρής (56′ Κόκκας), Δέδε, Τσανάι, Βαγγάλης (56′ Βανδώρος), Καλύμνιος, Μπιλικαΐδης, Γκούρι, Δημητρίου (82′ Παρασκευόπουλος), Γιαλενίδης (56′ Κουτρέτσης)

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη