Ηττα για την Κ19

Την πρώτη της ήττα στο πρωτάθλημα της Γ’ ΕΠΣ Χανίων γνώρισε σήμερα, Τετάρτη 27 Μαρτίου, η Κ19 της ομάδας μας.

Το συγκρότημα του Μάρκου Ασλαματζίδη, αν και προηγήθηκε στο σκορ, ηττήθηκε από τον Πλατανιά στο Μάλεμε με 3- 1 για την 14η αγωνιστική. Παρά την ήττα του πάντως παρέμεινε στη κορυφή της βαθμολογίας με πέντε βαθμούς διαφορά από τον σημερινό του αντίπαλο που βρίσκεται στη δεύτερη θέση.

Η ομάδα μας προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με το τέρμα του Λαδά, αλλά στο τέλος του ημιχρόνου δέχθηκε δυο γκολ και πήγε στα αποδυτήρια πίσω στο σκορ (2-1). Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Κομίτσι στο 43’ και προηγήθηκαν με το πέναλτι του Στρατουδάκη στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Βεριβάκης στο 71’.

Διαιτητής: Κουκλάκης
Βοηθοί: Λογαρίδης – Χάμπας
Πλατανιάς (Μάκης Σωφρόνογλου): Κρέσι, Μαυρομάτης, Κατσαρός, Μωραϊτάκης Μ., Μωραϊτάκης Σ., Στρατουδάκης, Βεριβάκης (75′ Λούλο), Κομίτσι, Ξηρουχάκης, Μουντάκης (88′ Ναξάκης Ι.), Παπαραφτάκης (55′ Λιάλιας)

Κ19 Χανιά (Μάρκος Ασλαματζίδης): Τζανάκης (37′ λ.τρ. Βουτσάς), Πλανάκης, Κανιαμός, Λυβιάκης, Μαυρομάτης, Σκοπελίτης (81′ Σπάχο), Λαγογιάννης (64′ Μπασάκης), Εσπιαλίδης (81′ Καλογερής), Λαδάς, Τσακίρης, Πετράκης (46′ Βενέτης)

18 Απρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Συνεχίζονται οι προπονήσεις της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη