ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ηττα (2-0) από τον Ολυμπιακό Β’

Την ήττα από τον Ολυμπιακό Β’ με σκορ 2-0 γνώρισαν σήμερα (18/3) τα Χανιά στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της SL2.

H ομάδα μας έμεινε για δεύτερο παιχνίδι μακριά από τη νίκη και παρέμεινε στους 21 βαθμούς χάνοντας έδαφος στον πίνακα κατάταξης.

Στο πρώτο ημίχρονο τα Χανιά είχαν την υπεροχή χωρίς όμως να μπορέσουν να δημιουργήσουν πολλές ευκαιρίες. Η πιο καλή στιγμή ήταν η κεφαλιά του Μάναλη στο 35′. Στο β’ μέρος ο Ολυμπιακός Β ισορρόπησε και από ένα φάουλ, που αμφισβητήθηκε έντονα από τους παίκτες της ομάδας μας, άνοιξε το σκορ με απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιάτσου στο 57′. Στη συνέχεια τα Χανιά προσπάθησαν να πιέσουν για την ισοφάριση, αλλά παρά την πίεση που άσκησαν στην άμυνα των γηπεδούχων δεν βρήκαν “καθαρές” ευκαιρίες. Αντίθετα αυτός που σκόραρε ήταν ο Ολυμπιακός Β με πέναλτι του Ιμπαγάσα στο 85′.

Οι φάσεις του αγώνα

16’Σουτ από τον Μανουσάκη μέσα από την περιοχή μπλόκαρε ο Παπαδούλης
22′ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Ρότσα η μπάλα φεύγει άουτ
23′ Ο Μάναλης σκοράρει, αλλά νωρίτερα είχε υποδειχθεί σε οφ σάιντ
28’ Σουτ του Μπα έξω από την περιοχή, άουτ
32’ Σουτ από τον Λιάτσο έξω από την περιοχή λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι
35’ Από κόρνερ του Μπουρσέλη κεφαλιά του Μάναλη λίγο άουτ
45’ Σουτ του Μπα έξω από την περιοχή σε κόρνερ ο Καλογεράκης
48’ Ατομική προσπάθεια του Νίκολιτς και σουτ με το αριστερό μέσα από την περιοχή εξουδετέρωσε ο Καλογεράκης
57’ Γκολ: Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Λιάτσου η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει στα δίχτυα (1-0)
72’ Σουτ του Τσέλιου από το ύψος της μεγάλης περιοχής, άουτ
84’ Ο Ολυμπιακός Β κερδίζει πέναλτι σε μαρκάρισμα του Λεμονή στον Ιμπαγάσα
85’ Εύστοχος ο Ιμπαγάσα στην εκτέλεση και 2-0
90’ Σέντρα από αριστερά Μπουρσέλη κεφαλιά Μάναλη έδιωξε ο Παπαδούλης

Διαιτητής: Αγγελάκης Αγγελος (Μακεδονίας)
Βοηθοί: Νίκζας Αχιλλέας (Λάρισας), Χριστοδούλου Γιώργος (Ημαθίας)
4ος διαιτητής: Κουκουλάς Παναγιώτης (Λέσβου)

Ολυμπιακός Β (Γιάννης Οκκάς): Παπαδούλης, Μπα (77’ Σαπουντζής), Μπαγκαλιάνης, Λιάτσος (82’ Ιμπαγάσα), Τσέλιος Τ. (59’ Πινακάς), Αποστολόπουλος, Νίκολιτς, Μαυρουδής, Μαρίνος (59’ Βλαχομήτρος), Κωστή, Χρυσόπουλος

Χανιά (Στ.Λαμπράκης – Ν.Μαναρώλης): Καλογεράκης, Ρότσα, Ιμεριλιλάι (69’ Κατσούρι), Γιαμπερέ (69’ Σαρρής), Μπάτζιος, Καμαρά (82’Κοκκίνης), Τσέλιος Ηλ., Μπουτσάκης (66’ Λεμονής), Μπουρσέλης, Μανουσάκης (66’ Κόλα), Μάναλης