Ισοπαλία στο πρώτο φιλικό

Ισόπαλο με σκορ 1-1 έληξε το φιλικό παιχνίδι της ομάδας μας με αντίπαλο τον ΓΑΣ Σβορώνος που πραγματοποιήθηκε σήμερα, Παρασκευή 18 Αυγούστου, στο Δημοτικό Στάδιο Πτολεμαΐδας «Αιμίλιος Θεοφανίδης».

Ο Γιάννης Ταουσιάνης και οι συνεργάτες του, στο πρώτο φιλικό τεστ που έδωσε η ομάδα μας στο πλαίσιο της προετοιμασίας,  είχαν την ευκαιρία να εξάγουν χρήσιμα συμπεράσματα και οι ποδοσφαιριστές να ξεμουδιάσουν μετά από δώδεκα ημέρες σκληρών προπονήσεων.

Ο Γιάννης Ταουσιάνης χρησιμοποίησε δυο διαφορετικές ενδεκάδες σε κάθε ημίχρονο, με εξαίρεση τους Μπάτζιο και Τσέλιο που αγωνίστηκαν σε όλο το 90λεπτο, ενώ οι τρεις τερματοφύλακες μοιράστηκαν το χρόνο συμμετοχής.

Ο Σβορώνος άνοιξε το σκορ στο 24’, ενώ τα Χανιά ισοφάρισαν στο 37’ με την κεφαλιά του Μάναλη έπειτα από σέντρα του Κατσούρι. Στο β’ μέρος η ομάδα μας είχε αρκετές ευκαιρίες να σημειώσει κι άλλο γκολ, κυρίως με τους Κόλα, Ελευθεριάδη και Δερμιτζάκη.

Στο φιλικό δεν αγωνίστηκαν οι Βουό, Γιαμπερέ, Βόρφι, Κοτσίνης και Κουκουράκης.

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης (31’ Πενταράκης), Κατσούρι, Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Παναγιώτου, Λεμονής, Τσέλιος, Έντγκαρ, Μανουσάκης, Μάναλης, Μιούλερ

Η 11άδα του β’ ημιχρόνου: Πενταράκης (61’ Κυρίτσης), Νίκολιτς, Σέχου, Μπάτζιος, Σερβιλάκης, Τσορνομάζ, Τσέλιος, Μπουρσέλης, Δερμιτζάκης, Κόλα, Ελευθεριάδης