Ισοπαλία στο φινάλε με ΟΦΗ

Παρότι σε μία από τις… σπάνιες φάσεις του ο ΟΦΗ πήρε προβάδισμα στο 81’ η ομάδα μας βρήκε τα ψυχικά αποθέματα και έφτασε στην ισοφάριση στο 88’ με τον Μίλιτς, για το τελικό 1-1.

Σε ένα παιχνίδι που έγινε σε βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της έντονης βροχόπτωσης που είχε προηγηθεί η ομάδα μας, απέναντι σε έναν αντίπαλο με πρωταγωνιστικούς στόχους, ήταν πολύ καλή στο πρώτο ημίχρονο και έφτασε μία… ανάσα από το γκολ στο 28’ με τον Γκούμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο δεν υπήρξαν πολλές καλές στιγμές μπροστά από τις δύο εστίες και ο ΟΦΗ έφτασε στο 0-1 στο 81’ με τον Βουό. Οι παίκτες του Κισσαμικού δεν το… έβαλαν κάτω και ισοφάρισαν στο 88’ με τον Μίλιτς, έπειτα από εξαιρετική προσπάθεια του Τσερκέζου, ενώ έχουν δικαιολογημένα παράπονα για την ανατροπή του Βλάχου από τον Αντουκόρ στι καθυστερήσεις του αγώνα.

antukor-mantzis

14’ Σουτ του Όγκμποε μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
28’ Ο Γκούμας “έκλεψε” την μπάλα και με τον Δαύκο εκτός θέσης πλάσαρε αλλά για λίγα εκατοστά η μπάλα πέρασε εκτός εστίας.
29’ Σουτ του Βαλλιάνου άουτ.
37’ Σουτ του Τσερκέζου μπλοκάρει ο Δαύκος.
54’ Ο Βουό άλλαξε την μπάλα με τον Όγκμποε και σούταρε άουτ.
60’ Σέντρα του Όγκμποε σουτ του Αντουκόρ μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
68’ Φάουλ του Τιάγκο διώχνει ο Δαύκος.
74’ Από τον Τιάγκο η μπάλα φτάνει στην περιοχή και ο Μίλιτς προσπαθεί να πλασάρει αλλά ο Δαύκος απομάκρυνε.
76’ Φάουλ του Σταθάκη η μπάλα κοντράρει στο τείχος των παικτών του ΟΦΗ και καταλήγει εκτός εστίας.
77’ Σέντρα του Τσερκέζου κεφαλιά του Παντελάκη άουτ.
81’ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Βαλλιάνου ο Βουό στέλνει από κοντά την μπάλα στα δίχτυα.
88’ ΓΚΟΛ: Ωραία ατομική προσπάθεια του Τσερκέζου που μπήκε στην περιοχή και την κατάλληλη στιγμή γύρισε την μπάλα στον Μίλιτς, που πλάσαρε σωστά για το 1-1.
90+3’ Ο Βλάχος “τσιμπάει” την μπάλα από τον Αντουκόρ και ανατρέπεται αλλά ο κ. Μιχαηλίδης καταλογίζει επιθετικό φάουλ!