ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Ισοπαλία στην Ξάνθη

Η ομάδα μας έδειξε εξαιρετικό πρόσωπο στην Ξάνθη Arena, στο 0-0 με τον τοπικό ΑΟΞ, για την 5η αγωνιστική της Super League 2.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι είχαν δύο φάσεις με τον Σιατραβάνη, όπου επενέβη θετικά ο Κουτζαβασίλης, ενώ τα Χανιά απείλησαν σε τρεις περιπτώσεις με σουτ του Κάρλος.

Στο δεύτερο ημίχρονο η καθοριστική παρέμβαση του Γρομητσάρη στο 47’ δεν έδωσε το δικαίωμα στον Σιατραβάνη να απειλήσει την εστία του Κουτζαβασίλη, ενώ στο 58’ ο Καμαρά έχασε τη μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα.

Οι φάσεις του αγώνα
2′ Σουτ του Σιατραβάνη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
18′ Καλό σουτ του Κάρλος αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέντο.
25′ Σουτ του Τάτου αρκετά έξω από την εστία.
29′ Φάουλ του Κάρλος αποκρούει σε κόρνερ ο Μπέντο.
32′ Μετά από συνεργασία με τον Μασένα το σουτ του Κάρλος καταλήγει άουτ.
36′ Σέντρα του Στάθη κεφαλιά του Σιατραβάνη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
40′ Σέντρα του Καμαρά απομάκρυνση του Τσαμούρη σουτ του Παναγιωτούδη μακριά από την εστία η μπάλα.
47′ Σωτήρια επέμβαση του Γρομητσάρη σε σουτ του Σιατραβάνη μετά από πάσα του Τάτου.
53′ Πάσα του Δημούτσου σουτ του Θ. Παπάζογλου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
54′ Σε θέση βολής ο Κάρλος το σουτ καταλήγει άουτ.
58′ Απίστευτη ευκαιρία από πάσα του Κάρλος ο Καμαρά πλασάρει κάτω από τον Μπέντο και ο Βέρκερ διώχνει σε κόρνερ. Από το κόρνερ του Κάρλος η μπάλα φτάνει στον Μασένα το γυριστό του οποίου μπλοκάρει ο Μπέντο.
60′ Σουτ του Τάτου μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Κουτζαβασίλης.
73′ Ο Εμπερτ προσπαθεί από πλάγια θέση να πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
74′ Φάουλ του Μπραμπίγια αποκρούει δύσκολα ο Μπέντο.
78′ Σουτ του Μυστακίδη μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Διαιτητής: Κοτσάνης (Δράμας)
Βοηθοί: Κουκούμης (Καβάλας) – Τσακίρης (Δράμας)
4ος διαιτητής: Παρχαρίδης (Δράμας)

Κίτρινες κάρτες: Πλέγας (24′), Δημούτσος (64′), Τσαμούρης (66′), Διαμαντόπουλος (90′),

Ξάνθη (Τόνι Πόποβιτς): Μπέντο, Τσαμούρης (78′ Κέβιν), Τζούρμαν, Θυμιάνης (90+2′ Τ. Παπάζογλου), Θ. Παπάζογλου (78′ Καπνίδης), Τάτος (71′ Βόλτερς), Σιατραβάνης (71′ Μυστακίδης), Στάθης, Δημούτσος, Βέρκερ, Εμπερτ.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Γρομητσάρης (82′ Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας (82′ Τριανταφυλλάκος), Παναγιωτούδης, Σουντουρά, Κάρλος (65′ Μπραμπίγια), Καμαρά (74′ Βρεττός), Μασένα (82′ Διαμαντόπουλος).