Ισοπαλία και στη Ρόδο

Ισόπαλο ήταν και το 4ο εκτός έδρας παιχνίδι της ομάδας μας, αυτή τη φορά στη Ρόδο με αντίπαλο τον τοπικό Διαγόρα (1-1).

Στο 35′ η ομάδα μας είχε δοκάρι έπειτα από φάουλ του Κάρλος και παρέμβαση του αμυντικού των γηπεδούχων και πρώην ποδοσφαιριστή των Χανίων Σελινιωτάκη. Στο 52′ οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν όταν ο Ντοριβάλ εκτέλεσε φάουλ και ο Μπαστακός από εμφανή θέση οφσάιντ σκόραρε με πλασέ. Η ισοφάριση ήρθε στο 85′ όταν έπειτα από φάουλ του Δημητριάδη και κεφαλιά του Γρομητσάρη ο Μασένα με κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.

11′ Σουτ του Αυγενικού μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
21′ Πρώτη καλή στιγμή για τα Χανιά αλλά το σουτ του Κάσσου φεύγει ψηλά άουτ.
22′ Σουτ του Ντοριβάλ άουτ.
35′ ΔΟΚΑΡΙ: Μεγάλη ευκαιρία, από φάουλ του Κάρλος η μπάλα βρίσκει στον Σελινιωτάκη και προσκρούει στο δοκάρι.
38′ Νέα καλή στιγμή, ατομική ενέργεια του Βρεττού και σουτ άουτ.
42′ Σουτ του Σμυρλή άουτ.
52′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Ντοριβάλ η άμυνα “κόλλησε” και ο Μπαστακός που φεύγει από θέση οφσάιντ με πλασέ σκοράρει.
60′ Μεγάλη ευκαιρία από φάουλ του Βρεττού η μπάλα φτάνει στον Πλέγα που πλασάρει αλλά ο Μασούρας σώζει τον Διαγόρα διώχνοντας σε κόρνερ.
63′ Σουτ του Βρεττού μπλοκάρει ο Τσέλιος και στο ίδιο λεπτό σουτ του Κάρλος κοντράρει και καταλήγει στον Τσέλιο η μπάλα.
74′ Από κεφαλιά πάσα του Κάσσου ο Μασένα δεν μπορεί υπό την πίεση του Ρουγκάλα και ο Τσέλιος μπλοκάρει.
85′ ΓΚΟΛ: Από φάουλ του Δημητριάδη και κεφαλιά του Γρομητσάρη ο Μασένα με τον ίδιο τρόπο ισοφαρίζει.

Διαιτητής: Λάμπρου (Ευβοίας)
Βοηθοί: Νιδριώτης (Αθηνών) – Παγουράς (Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Κακουλίδης (Θράκης)
Κίτρινες κάρτες: Σωτηράκος (29′), Σμυρλής (34′), Κωστούλας (49′), Ντοριβάλ (60′), Ρουγκάλας (64′), Αθανασίου (71′), Κάσσος (83′)
Κόκκινες κάρτες: Μασούρας, Μασένα (μετά από τη λήξη)

Διαγόρας (Σάκης Θεοδοσιάδης): Τσέλιος, Σανδραβέλης, Ρουγκάλας, Σελινιωτάκης (46′ λ.τρ. Κωστούλας), Κοντοχρήστος, Μασούρας, Αυγενικού (69′ Αθανασίου), Ντοριβάλ (76′ Αλάεθ), Γεωργίου (83′ Δημήτρουλας), Σμυρλής (70′ Λινάρδος), Μπαστακός.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας, Γρομητσάρης, Ζιούλης, Σωτηράκος, Πλέγας, Κάρλος (76′ Παναγιωτούδης), Βρεττός (66′ Δημητριάδης), Βασιλόγιαννης (59′ Μασένα), Κάσσος, Διαμαντόπουλος (59′ Σουντουρά).