Ισοπαλία για την Κ19

Ισόπαλη με σκορ 2-2 αναδείχθηκε στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος Κ19 της Σούπερ Λιγκ 2 η αντίστοιχη ομάδα της ΠΑΕ Χανιά, η οποία υποδέχθηκε σήμερα (6/11) στο γήπεδο του Βαρυπέτρου, την Παναχαϊκή.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν δυο φορές, αλλά η νεανική ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη κατάφερε να βρει ισάριθμες απαντήσεις. Η Παναχαϊκή άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό με εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Αθανασόπουλου. Με τον ίδιο τρόπο, τα Χανιά ισοφάρισαν στο 17’. Η ομάδα μας κέρδισε πέναλτι μετά από χέρι αντιπάλου μέσα στην περιοχή με τον Γκολόσι να κάνει το 1-1 από την άσπρη βούλα. Η Παναχαϊκή πήρε εκ νέου προβάδισμα στο 37’ με τον Ντούνη που «έγραψε» το 1-2.

Η ομάδα μας πάλεψε στο β’ ημίχρονο για την ισοφάριση την οποία βρήκε στο 60’ με το γκολ του Λεωνίδα Κουκουράκη ο οποίος με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Τα Χανιά τελείωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες μετά την αποβολή του Μπραουδάκη με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητές: Μισαηλίδης, Μαυρεδάκης – Βράγκου

Χανιά (Βασίλης Παπαδάκης): Δεσποτόπουλος, Μάγγος, Νίκας, Γκολόσι, Κουκουράκης Μ., Χαλίλι (71’ Εξαρχος), Μπραουδάκης, Μπαλλίου (88’ Φραγκούλης), Κουκουράκης Λ., Καπαράκης (81’ Κρομυδάκης), Τσούτσης.

Παναχαϊκή (Ράντος): Μικές, Ανδριακόπουλος, Νικολόπουλος (63′ Κωστέλος), Σταυρόπουλος, Γερολυμάτος, Κουραχάνης (63′ Παντής), Κατσαΐτης, Αθανασόπουλος, Παπαηλίου (81′ Σταθόπουλος), Ντούνης (81′ Μουτσόπουλος).

27 Μαρ 2024

Δίκτυο Ακαδημιών: Πρώτη προπόνηση της ομάδας «Elite» υπό τις οδηγίες του Γ.Ταουσιάνη