Ισοπαλία (0-0) στην Ηλιούπολη

Ισόπαλα 0-0 αναδείχθηκαν τα Χανιά με την Ηλιούπολη στο ντεμπούτο του Γιάννη Ταουσιάνη στον πάγκο της ομάδας μας

Μετά από ένα μέτριο ποιοτικά παιχνίδι που έγινε για την 21η αγωνιστική της Superleague 2, η ομάδα μας πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας και έφτασε τους 30 βαθμούς, ενώ αν ήταν λίγο καλύτερη στην τελική πάσα ή πιο αποτελεσματική στην τελική προσπάθεια θα μπορούσε να φύγει από την Ηλιούπολη με το “διπλό”.

Το πρώτο ημίχρονο δεν έκρυβε πολλές συγκινήσεις με την ομάδα μας να έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων, αλλά δίχως να μπορεί να βγάλει φάσεις. Η μοναδική καλή στιγμή ήταν μια κεφαλιά του Γιαμπερέ από “στημένη” μπάλα που έφυγε άουτ.

Στο β’ μέρος τα Χανιά συνέχισαν να έχουν την κατοχή, αλλά και πάλι οι καλές φάσεις ήταν λιγοστές.  Η ομάδα μας ωστόσο θα μπορούσε να πετύχει το γκολ με τον Ιατρούδη στη φάση του 84ου λεπτού, που ήταν η μεγαλύτερη ευκαιρία του αγώνα.

18′ Φάουλ του Σερβιλάκη, καλή κεφαλιά του Γιαμπερέ φεύγει άουτ
44’ Απ’ ευθείας εκτέλεση φάουλ του Δημητριάδη πάνω από την συμβολή των δοκών του Καλογεράκη
49’ Ο Τσέλιος βρίσκει τον Μάναλη στο χώρο, ο οποίος με πλάσε στη κίνηση έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια
69’ Σέντρα Σερβιλάκη την τελευταία στιγμή διώχνει ο Ανδρέου, προ του Μάναλη
76’ Σουτ από τον Μπαστακό μέσα από την περιοχή, φεύγει άουτ
79’ Γύρισμα Μανουσάκη από τα αριστερά, προβολή Κοκκίνη άουτ
79′ Σουτ του Φρίμπονγκ από το ύψος της περιοχής, η μπάλα κοντράρει σε πόδια αμυντικών και σταματάει στο δοκάρι
81’ Μακρινό σουτ του Μπαστακού πάνω από τα δοκάρια
84’ Από φάουλ του Σερβιλάκη ο Ιατρούδης στη πρώτη του επαφή με την μπάλα πιάνει τη κεφαλιά, αλλά ο Πολίτης διώχνει στη γωνία του
90′ Φάουλ Σερβιλάκη, κεφαλιά Μπάτζιου άουτ

Διαιτητής: Τσιάρας Παναγιώτης-Ραφαήλ (Καβάλας)
Βοηθοί: Σακάλογλου Λάμπρος (Καβάλας) – Καρασαββαΐδης Αναστάσιος (Καβάλας)
4ος διαιτητής: Ρεντίφης Λάζαρος (Αν.Αττικής)

Ηλιούπολη (Νίκος Παντέλης): Πολίτης, Ανδρέου, Μουριέλ, Βάρκας, Bασιλείου (82’ Αντο), Γκοτσούλιας, Δημητριάδης (87′ Ζιούλης), Κωστόπουλος, Mπαξεβάνος, Μπαστακός (90+2′ Κρέτση), Φρίμπονγκ (90+2′ Ντίας)

Χανιά (Γιάννης Ταουσιάνης): Καλογεράκης, Κατσούρι (88′ Ιμεραλιλάι), Σερβιλάκης, Μπάτζιος, Γιαμπερέ, Καμαρά(88′ Μπουτσάκης) , Λεμονής, Μπουρσέλης (83’ Ιατρούδης), Τσέλιος (67’ Κοκκίνης), Κόλα (67’ Μανουσάκης), Μάναλης