Ιδανικός αυτόχειρας…

Ένα παιχνίδι που είχε την ευκαιρία να το κάνει 0-2 στο 70′ η ομάδα μας κατάφερε και το έχασε με 2-1 από τον Ηρόδοτο.

Οι πολλές και βασικές απουσίες (Λαζαρίδης, Ζιούλης, Σάλιακας, Μουμίν, Κουσκουνάς, Ρίσκι, Καραγεώργης) επηρέασαν την ομάδα μας που δεν είχε καλή παρουσία. Παρ’ όλα αυτά προηγήθηκε στο 16′ με τον Αρναρέλλη και είχε απίστευτη ευκαιρία με τον Τεγούση στο 70′ (τετ α τετ) για το 0-2, όμως η μπάλα τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι.

Σα να μην έφτανε αυτό στο 77′ το σουτ του Ζαμπορόβσκι κόντραρε σε σώματα για το 1-1 και στο 86′ ο Πίντο εκμεταλλεύτηκε αδράνεια στη μεσοαμυντική γραμμή και με ατομική ενέργεια, που ολοκλήρωσε με πλασέ, έκανε το 2-1.

4′ Καλή ευκαιρία από γύρισμα του Παπαχρήστου σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
7′ Φάουλ του Καραγιάννη η μπάλα περνάει από Αρναρέλλη και Φαζό χωρίς να μπορέσουν να τη βρουν.
11′ Κόρνερ του Ηλιάδη ο Μουκίδης από κοντά με κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
16′ ΓΚΟΛ: Ο Αρναρέλλης από πλάγια θέση επιχειρεί σέντρα η μπάλα παίρνει περίεργα φάλτσα και καταλήγει στα δίχτυα (0-1).
21′ Σέντρα του Καραγιάννη διαμαρτυρίες για χέρι του Γραικού.
22′ Πάσα του Γκούφα σουτ του Μπαρέττα άουτ.
23′ Σουτ του Ηλιάδη μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος.
27′ Από πάσα του Μπαρέττα ο Κονέ σουτάρει από πλάγια θέση και ο Παπαδόπουλος αποκρούει σε κόρνερ.
41′ Μπαλιά του Βρεττού ο Αποστολόπουλος “πατάει” περιοχή και σουτάρει και από κόντρα στον Αργκιλέσι η μπάλα καταλήγει κόρνερ.
42′ Κόρνερ του Καραγιάννη κεφαλιά του Κάσσου ο Αρναρέλλης με νέα κεφαλιά στέλνει την μπάλα άουτ.
54′ Σουτ του Κονέ άουτ.
65′ Μπαλιά του Γιαλούση ο Παπαδόπουλος διώχνει προ του Κονέ.
70′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Τεγούση από πάσα του Βρεττού βγαίνει μόνος αλλά πλασάρει στο οριζόντιο δοκάρι.
77′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Ηλιάδη ο Σελινιωτάκης διώχνει και ο Ζαμπορόβσκι με σουτ που κοντράρει σε αμυνόμενους στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-1).
86′ ΓΚΟΛ: Αδράνεια σε μεσαία γραμμή και άμυνα, ο Πίντο με ατομική προσπάθεια και πλασέ κάνει το 2-1.
90+1′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Χαλκιαδάκη ο Αποστολόπουλος πλασάρει αλλά ο Γραικός διώχνει στη γραμμή.

Διαιτητής: Δραγούσης (ΕΠΣ Κιλκίς)
Βοηθοί: Αϊναλής (ΕΠΣ Μακεδονίας) – Καρβούνης (ΕΠΣ Μεσσηνίας)
4ος διαιτητής: Νεοφυτιάδης (ΕΠΣ Κορινθίας)
Κίτρινες κάρτες: Χατζηλιάδης (90′)

Ηρόδοτος (Γιώργος Λυρώνης): Τσιλιγγίρης, Γραικός, Τουγλής, Γιαλούσης, Ανδρέου, Μουκίδης, Αργκιλέσι (46′ Ζαμπορόβσκι), Γκούφας (66′ Πίντο), Ηλιάδης, Μπαρέττας, Κονέ (87′ λ. τρ. Χατζηλιάδης)

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Κάσσος, Τόλι, Φαζός, Σισέ, Παπαχρήστος (73′ λ. τρ. Αρναούτογλου), Σελινιωτάκης, Βρεττός, Καραγιάννης (64′ Τεγούσης), Αρναρέλλης (46′ λ. τρ. Χαλκιαδάκης), Αποστολόπουλος.