ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Φιλική νίκη με την Κ20 του Ολυμπιακού

Σε ένα φιλικό παιχνίδι φιλανθρωπικού χαρακτήρα η ομάδα μας, δείχνοντας πολύ καλό πρόσωπο, νίκησε με 2-0 την ομάδα Κ20 του Ολυμπιακού.

Αρκετός κόσμος βρέθηκε στο Μάλεμε και εκτός από την ευκαιρία που είχε να δει καλό ποδόσφαιρο από δύο καλές ομάδες βοήθησε σημαντικά για την ενίσχυση του Αννουσάκειου Ιδρύματος Κισσάμου, στο οποίο θα διατεθεί μέρος των εσόδων. Από πλευράς Ολυμπιακού εκφράστηκαν ευχαριστίες για τη φιλοξενία και έγινε αναφορά για την όμορφη ατμόσφαιρα που επικρατούσε στο γήπεδο.

Ο Κίκε στο 38’ και ο Σταθάκης στο 90+2’ πέτυχαν με κεφαλιές τα γκολ του Κισσαμικού.

kissamikos-k20 olympiakou goal kike

Οι φάσεις του αγώνα
5’ Ωραία ατομική προσπάθεια του Καπετσή και σέντρα για τον Βρουσάι που με σουτ στην κίνηση στέλνει την μπάλα άουτ.
8’ Ο Τιάγκο Σίλβα εκτελεί με πάσα το φάουλ για τον Σταθάκη, που με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
20’ Σέντρα του Παγώνη σουτ του Κουρέλλα αποκρούει ο Αγγελόπουλος.
21’ Ατομική προσπάθεια του Κίκε που μπαίνει στην περιοχή και πλασάρει αλλά ο Αγγελόπουλος αποκρούει.
35’ Φάουλ του Σταθάκη άουτ.
38’ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Μάντζη ο Κίκε με ωραία κεφαλιά στέλνει την μπάλα στα δίχτυα.
41’ Κόρνερ του Τιάγκο Σίλβα κεφαλιά του Ραπτάκη άουτ.
44’ Σουτ του Μεγαρίτη μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
55’ Γύρισμα του Θέου στον Παγώνη, που σουτάρει δυνατά και η μπάλα καταλήγει πάνω από τα δοκάρια του Αγγελόπουλου.
66’ Κόρνερ του Θέου σουτ του Σελινιωτάκη από κοντά απέκρουσε εντυπωσιακά ο Αγγελόπουλος.
88′ Εκτέλεση φάουλ του Βρουσάι αποκρούει ο Γκέκας.
90+2′ ΓΚΟΛ: Κόρνερ του Θέου, ο Σταθάκης με κεφαλιά κάνει το 2-0.

Διαιτητής: Γ. Γιαννουλάκης
Βοηθοί: Καλφάκης-Σινιοράκης

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης (60’ Γκέκας), Παγώνης (71’ Τσερκέζος), Ραπτάκης (56’ λ.τρ. Παντελάκης), Σταθάκης, Κουρέλλας (88′ Φυντικάκης), Σελινιωτάκης (88′ Αντωνιάδης), Γκούμας (65’ Ενγκουέμ), Τιάγκο Σίλβα (63’ Πέεφ), Βλάχος, Κίκε (65’ Τσοντάκης), Μίλιτς (12’ λ.τρ. Μάντζης).

Ολυμπιακός Κ20 (Βασίλης Βούζας): Αγγελόπουλος, Μπέτσας (70′ Αμπάρα), Πανάγου, Βατουσιάδης (57’ Γιανναράκης), Τσιμπούκας, Λάμπρου (60’ Χρήστου), Κουγιός (46’ Ξενιτίδης), Μεγαρίτης (65’ Κηπουρός), Καπετσής, Βρουσάι, Τασιούλης (46’ Αντωνόπουλος).