Φιλική νίκη επί της Επισκοπής (1-0)

Νέα φιλική νίκη σημείωσε σήμερα (29/10) η ομάδα μας η οποία επιβλήθηκε της Επισκοπής με 1-0 στο γήπεδο των Περιβολίων.

Τα Χανιά ήταν ανώτερα σε όλη τη διάρκεια του αγώνα σκόραραν στο 27′ με πέναλτι του Καπνίδη, ενώ είχαν κι άλλες ευκαιρίες για γκολ. Το σημαντικό ήταν ο προπονητής της ομάδας μας Σπύρος Μπαξεβάνος είχε την ευκαιρία να βγάλει χρήσιμα συμπεράσματα λίγες μέρες πριν την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

2’ Σέντρα Χιντζίδη, πρόλαβε και έδιωξε ο Ρόβου πριν η μπάλα φτάσει στον Καπνίδη
4’ Μακρινό πλασέ του Σταθόπουλου, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Κατσιμήτρου
17′ Ο Σταθόπουλος σκόραρε για την Επισκοπή, αλλά γκολ ακυρώθηκε ως οφσάιντ
25’ Ο Καρλίτος μέσα στην περιοχή ανατρέπεται από τον Πολίτη με τον διαιτητή να καταλογίζει πέναλτι.
27’ 1-0 για τα Χανιά, με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αντώνη Καπνίδη.
59’ Σέντρα Κόλα από τα δεξιά, σουτ στη κίνηση από τον Μάναλη η μπάλα φεύγει άουτ
60’ Δυνατό σουτ του Κόλα μπλοκάρει σταθερά ο Καλογεράκης
73’ Ωραία προσπάθεια του Ζούνη από τα δεξιά, στρώνει στον Ρότσα, αλλά το πλασέ του τελευταίου έφυγε μόλις άουτ
78’ Πλασέ Μαρτσάκη άουτ
86’ Μαρτσάκης δυνατό σουτ κόρνερ
88’ Διπλή χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας. Αρχικά ο Μαρτσάκης βρέθηκε απέναντι στον Βάτζιο, αλλά ο τερματοφύλακας της Επισκοπής έδιωξε, ενώ στην επαναφορά  ο Ελευθεριάδης έκανε νέο πλασέ που έδιωξαν οι αμυντικοί
90+4′ Ο Πενταράκης κάνει σπουδαία απόκρουση στο πλασέ του Μπερικάκη και κρατάει το 1-0.

Διαιτητές: Κουκουράκης, Ξενάκη-Στεφανίδου

Χανιά (Σπύρος Μπαξεβάνος): Κατσίμητρος (75’ Πενταράκης), Γιαμπερέ (79’ Αγιώτης), Κατσούρι (56’Ιμεραλιλάι), Μπάτζιος (λ.τρ.11’ Γκανσιέρ), Χιντζίδης (56΄Ρότσα), Καμαρά (46’ Πολίτης), Ναζίμ (79’ Ελευθεριάδης), Μπουτσάκης (46’Λεμονής), Καρλίτος (67’ Μαρτσάκης), Κόλα (67’ Ζούνης), Καπνίδης (56’ Μάναλης)

Επισκοπή: (Σάκης Παπαβασιλείου): Καλογεράκης (70’ Βάτζιος), Σταθόπουλος (75’ Αραμπατζής), Λάμτσε (42’ Νταμπίζας), Ρόβου (75’ Λέτα), Πολίτης (75’ Καφετζής), Κούτσιας (75’ Σουλεϊμάν), Σκεντεράι, Κεφαλάς (85’Τζωρτζινάκης), Άρμεν (60’ Αμπόφο), Εμπουέλε (85’ Κώτσιος), Παπαδόπουλος (75’ Μπερικάκης)