Φιλική νίκη επί Γιούχτα

Νίκη με σκορ 3-1 πέτυχε σήμερα, Σάββατο 14 Σεπτεμβρίου, η ομάδα μας απέναντι στον Γιούχτα σε φιλική αναμέτρηση που έγινε στις Αρχάνες.

Ο Δημήτρης Σπανός μια βδομάδα πριν την έναρξη του πρωταθλήματος της Super League 2, είχε την ευκαιρία να κάνει τις τελικές δοκιμές και να δώσει χρόνο συμμετοχής σε όλους του διαθέσιμους ποδοσφαιριστές.

Τα Χανιά σκόραραν δυο τέρματα μέσα σε 12 λεπτά με τον Καλούδη Λεμονή. Ο έμπειρος μέσος άνοιξε το σκορ στο 6και έκανε το 0-2 στο 12’. Στην επανάληψη ο προπονητής της ομάδας μας χρησιμοποίησε μια σχεδόν νέα 11άδα.

Ο Γιούχτας μείωσε το σκορ με τον Φουκαράκη στο 55’ έπειτα από στατική φάση, με την ομάδα μας κλειδώνει τη νίκη στο 76’ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Λιάτσου, ο οποίος και κέρδισε την εσχάτη των ποινών.

Γιούχτας: Μακατουνάκης (Κόλλιας 46’), Γελαδάρης (Γερονικολός 70’) Πατηνιώτης (Πακιουφάκης 70’), Παπαδομιχελάκης, Τζανής (Μαυρογιαννάκης 85’) Κοντογιάννης (Δασκαλάκης 46’) Φουκαράκης (Σουρνάκης 70’), Βουϊδάσκης (Ζαχαριουδάκης 46’) Παυλίδης (Ορφανουδάκης 85’) Γαϊτανίδης, Χριστόπουλος (Πιστικός 60’)

Χανιά (Δημήτρης Σπανός): Σαφαρίκας, Κόλα, Στεπίνσκι, Γκοράνοφ, Γκμπενιόν, Παχής (35’ Λυβιάκης), Μουνάφο, Λεμονής, Τσέλιος, Πινακάς, Μάλτσι

Β’ μέρος: Πενταράκης, Μπορταγκαράι,, Λυβιάκης, Πλανάκης, υπό δοκιμή, Κυριακίδης, Λιάτσος, Βόρφι, Πρεβεζάνος, Μανουσάκης, Δασκαλόπουλος