Φιλική ισοπαλία στη Νέα Σμύρνη

Σε ένα δυνατό φιλικό απέναντι στον ιστορικό Πανιώνιο η ομάδα μας αναδείχτηκε ισόπαλη με 2-2.

Έπειτα από ένα μέτριο ποιοτικά πρώτο ημίχρονο στο δεύτερο σημειώθηκαν τέσσερα γκολ, με την ομάδα μας με δύο ωραία γκολ του Τριανταφυλλάκου να ανατρέπει το 1-0 από το πέναλτι του Αραμπούλι, αλλά να δέχεται την ισοφάριση λίγο πριν το τέλος.

Στη Νέα Σμύρνη να σημειωθεί ότι βρέθηκαν και φίλοι της ομάδας μας παρακολουθώντας το παιχνίδι.

32′ Σέντρα του Ρέντζα κεφαλιά του Αραμπούλι μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
34′ Σέντρα του Σαραμαντά κεφαλιά του Οικονομίδη μπλόκαρε εύκολα ο Κουτζαβασίλης.
37′ Σουτ του Ουνγιαλίδη η μπάλα άουτ.
48′ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής κ. Γκάμαρης καταλογίζει πέναλτι για μαρκάρισμα του Μουμίν στον Οικονομίδη. Εκτελεί ο Αραμπούλι και 1-0.
63′ ΓΚΟΛ: Με ιδανική εκτέλεση φάουλ ο Τριανταφυλλάκος ισοφαρίζει (1-1).
72′ Ευκαιρία για τα Χανιά. Σουτ του Βρεττού απέκρουσε ο Μαλέρμπ, γύρισμα του Παπαχρήστου σουτ του επερχόμενου Πάνου ψηλά άουτ η μπάλα.
73′ Νέα ευκαιρία ο Παπαχρήστος από κοντά με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
75′ Σουτ του Οικονομίδη στο οριζόντιο δοκάρι.
84′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτικό γκολ του Τριανταφυλλάκου με σουτ στην κίνηση από κόρνερ του Δημητριάδη (1-2).
88′ Αδράνεια στην άμυνα ο Τσιλούλης προλαβαίνει την έξοδο του Κουτζαβασίλη και πλασάρει για το 2-2.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Οικονόμου (Δυτ. Αττικής)- Καραθανάσης (Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Αλιάγας (Δυτ. Αττικής)

Πανιώνιος (Νικόδημος Παπαβασιλείου): Κότνικ (46′ Μαλέρμπ), Σαραμαντάς (46′ Λυμπεράκης), Κόρμπος, Μακσίμοβιτς (59′ Μπαξεβάνος), Αραμπούλι (68′ Σέλκος), Καμαρά (59′ Γρίβας), Σταυρόπουλος, Ρέντζας (46′ Σιντί Αλί), Αρτσε (31′ Οικονομίδης), Τσιλούλης (89′ Κιάκος), Παπαγεωργίου.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου (81′ Σελινιωτάκης), Γρομητσάρης (90′ Μπερντίος), Σωτηράκος (87′ Κεχαγιάς), Πάνος (81′ Καραγεώργης), Ουνγιαλίδης (70′ Παπαχρήστος), Μουμίν (59′ Τριανταφυλλάκος), Παναγιωτούδης (81′ Μαρτίνεθ), Λεοζίνιο (46′ Δημητριάδης), Αρναρέλλης (59′ Βρεττός), Τζιώρας (46′ Κουσκουνάς).