Εξαιρετική εμφάνιση και πρώτη νίκη! 2-0 την Επισκοπή μέσα στο Ρέθυμνο

Τα Χανιά με πολύ καλή εμφάνιση νίκησαν μέσα στο ΔΑΚ Γάλλου την Επισκοπή με 2-0 και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα τη SL2

Πραγματοποιώντας εντυπωσιακή εμφάνιση, τα Χανιά νίκησαν την Επισκοπή μέσα στο Ρέθυμνο με 2-0 στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής και πανηγύρισαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της SL2. Η ομάδα μας κυριάρχησε πλήρως στο παιχνίδι και έφτασε απόλυτα δίκαια στη νίκη που της χαρίζει ψυχολογία για τη συνέχεια.

Στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα μας παρά το γεγονός ότι είχε αντίπαλο και τον δυνατό αέρα, ήταν καλύτερη επέβαλε το ρυθμό της και στο 7′ κατάφερε να ανοίξει το σκορ. Από προσπάθεια του Ζιούλη  η μπάλα στρώθηκε στον Μάναλη ο οποίος με ευθύβολο σουτ έστειλε την μπάλα στην αριστερή γωνία του Καλογεράκη για να γράψει το 0-1.

Πολλές φάσεις το α’ μέρος δεν είχε, ωστόσο στο 44′ τα Χανιά έφτασαν κοντά και σε δεύτερο γκολ με τον Κόλα, αλλά ο Καλογεράκης έδιωξε στη δεξιά του γωνία.

Στο β’ μέρος τα Χανιά κυριάρχησαν πιέζοντας για το δεύτερο γκολ, το οποίο τελικά ήρθε στο 89′ με τον Μπανγκουρά που είχε περάσει νωρίτερα ως αλλαγή.

Φάσεις αγώνα

7′ Γκοοολ 0-1! Από πάσα του Ζιούλη, ο Μάναλης από πλάγια θέση πιάνει το διαγώνιο δυνατό σουτ και ανοίγει το σκορ
44’ Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Από κόρνερ, ο Κόλα βρέθηκε σε θέση βολής, αλλά το σουτ απέκρουσε στην δεξιά του γωνία ο Καλογεράκης.
Στο 54′ ο Μπουτζάκης έκανε το  σουτ, ο Καλογεράκης απομάκρυνε ασταθώς, ο Ελευθεριάδης μπήκε στη φάση, αλλά ο τερματοφύλακας της Επισκοπής έδιωξε σε κόρνερ
55’ Απ’ ευθείας κόρνερ του Λεμονή ο Καλογεράκης με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ
58’ Γυριστό σουτ του Κόλα, η μπάλα έφυγε άουτ.
62’ Από το ύψος της μεγάλης περιοχής ο Ελευθεριάδης σουτάρει άουτ.
71’ Από νέο απ’ ευθείας συρτό κόρνερ του Λεμονή, η μπάλα έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Καλογεράκη
73’ Δυνατό σουτ του Ζούνη από πλάγια θέση φεύγει άουτ.
77’ Σουτ από Σκεντεράι και Νταμπίζα, με τους αμυντικούς των Χανίων να διώχνουν και τα δυο.
85’ Μεγάλη ευκαιρία με τον Μάναλη να πιάνει το δυνατό σουτ και τον Καλογεράκη να διώχνει σε κόρνερ
89’ Δυνατό σουτ από τον Καρλίτο η μπάλα κοντράρει και ο Καλογεράκης διώχνει δύσκολα σε κόρνερ
89’ Γκοοολ Από την εκτέλεση κόρνερ, ο Μπανγκουρά πιάνει το σουτ από το ύψος της περιοχής και στέλνει την μπάλα στη αριστερή γωνία του Καλογεράκη για να γράψει το 0-2.
90+4’ Σέντρα σουτ του Τζωρτζινάκη η μπάλα παίρνει περίεργη τροχιά και χτυπάει στο δοκάρι του Κατσιμήτρου

Διαιτητές: Ντάουλας (Δυτ.Αττικής)

Βοηθοί: Φραγκιαδάκης (Λασιθιίου), Σγουράκης (Πειραιά)

4ος Διαιτητής: Μόσχου (Λασιθίου)

Επισκοπή (Σάκης Παπαβασιλείου): Καλογεράκης, Ebwelle (75’ Αμπαφού), Samurkasoci (88’ Τζωρτζινάκης), Σταθόπουλος, Παπαδόπουλος (57’ Κίρκλοου), Λάμτσε, Πολίτης, Σκεντεράι, Κούτσιας, Νταμπίζας, Βουκελάτος (57’ Χοβανσιάν)

Χανιά (Νίκος Μαναρώλης-Σταύρος Λαμπράκης): Κατσιμήτρος, Ιμεραλιλάι, Ρότσα (83’ Χιντζίδης), Ζιούλης, Μπάτζιος, Καμαρά, Λεμονής, Μπουτσάκης (77’ Ναζίμ), Κόλα (64’ Ζούνης, 83’ Μπανγκουρά), Ελευθεριάδης (64’ Καρλίτος), Μάναλης