ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Επιστροφή στις νίκες για την Κ19

Αμεση ήταν η επιστροφή στις επιτυχίες για την ομάδα Κ19 της ΠΑΕ Χανιά.

Το συγκρότημα του Βασίλη Παπαδάκη επιβλήθηκε με 2-1 της Ηλιούπολης στο Βαρύπετρο στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής του αντίστοιχου πρωταθλήματος της SL2.

Το παιχνίδι κρίθηκε μέσα σε ένα 10λεπτο στο β’ ημίχρονο, από το 64’ έως το 74’, οπότε και σημειώθηκαν και τα τρία γκολ της αναμέτρησης. Τα Χανιά άνοιξαν το σκορ με τον Σταματάκη στο 64’ έπειτα από ασίστ του Τσούτση, αλλά οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στο 72’ με τον Σεφέρη ο οποίος ισοφάρισε σε 1-1.

Η ομάδα του Βασίλη Παπαδάκη δεν επηρεάστηκε από την γρήγορη ισοφάριση και μάλιστα η δική της «απάντηση» στο γκολ της Ηλιούπολης ήταν ακόμα πιο άμεση. Δυο λεπτά αργότερα (74’) ο Γκολλόση με πλασέ και έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Μπραουδάκη “έγραψε” το 2-1, το οποίο ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Για την ομάδα μας αυτή ήταν η τρίτη νίκη στο πρωτάθλημα με την οποία έφτασε τους 10 βαθμούς παραμένοντας ψηλά στον πίνακα του 2ου ομίλου.

Διαιτητές: Ψιλιτέλης, Λογαρίδης, Κοτσιφάκης (ΕΠΣΧ)
Χανιά (Βασίλης Παπαδάκης): Δεσποτόπουλος, Μπραουδάκης, Μπαλλίου (90+3’ Εξαρχος), Κουκουράκης Μιχ., Γκολλόση, Μάγγος, Χαλίλι, Σταματάκης (90+3’ Βενέτης), Κουκουράκης Λεων. (90’ Καλαϊτζής), Τσούτσης, Μπίτι (46’ Καπαράκης)
Ηλιούπολη (Δημήτρης Σπυριδόπουλος): Ευσταθίου, Μπίμπα, Ζαρταλούδης (83’ Μακρυκώστας), Μουγιακάκος, Λαίτσας, Καλοφούσης (46’ Στεφανής), Ηλιάδης, Κοκώνης, Νικολάρη (46’ Σεφέρης), Κώνστας, Αντωνέας