Επιστροφή στις νίκες, 3-2 την Επισκοπή

Στο δρόμο των επιτυχιών επέστρεψε η ομάδα μας η οποία νίκησε σήμερα (05/04) την Επισκοπή με 3-2 στα Περιβόλια για την 18η αγωνιστική της SL2.

H ομάδα μας σε ένα παιχνίδι με πολλές ευκαιρίες και εναλλαγές συναισθημάτων πήρε τη νίκη χάρη σε γκολ του Γιάννη Ιατρούδη στο 82′ και έφτασε τους 25 βαθμούς στο πρωτάθλημα. Παράλληλα επέστρεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά από τρία παιχνίδια.

Το παιχνίδι ξεκίνησε πολύ δυναμικά με την Επισκοπή να χάνει ευκαιρία στο 4′, αλλά τα Χανιά στην επόμενη φάση άνοιξαν το σκορ με τον Γιώργο Μάναλη από ασίστ του Σερβιλάκη. Δυο λεπτά αργότερα η ομάδα μας πέτυχε και δεύτερο γκολ αυτή τη φορά με τον Αγγελο Κόλα και πάλι από ασίστ του Σερβιλάκη. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μείωσαν στο 10ο λεπτό, με τον Κρικλόου (2-1), ενώ στο 37′ έφτασαν στην ισοφάριση με τον Αμποφό. Στο β’ μέρος η Επισκοπή έμεινε με δέκα παίκτες καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη ο Παπαδόπουλος για μαρκάρισμα στον Μπουτσάκη. Τα Χανιά πίεσαν, έκλεισαν την Επισκοπή στα καρέ της και έχασαν πολλές ευκαιρίες για το τρίτο γκολ. Τελικά η λύτρωση ήρθε στο 82′ με το γκολ του Γιάννη Ιατρούδη ο οποίος πέτυχε το πρώτο του γκολ με την ομάδα μας.

4’ Ευκαιρία για την Επισκοπή με τον Αμποφό ο οποίος σε τετ α τετ με τον Καλογεράκη πλασάρει άουτ
5’ Σέντρα του Σερβιλάκη από τα αριστερά στο δεύτερο δοκάρι ο Μάναλης με πλασέ κάνει το 1-0
7’ Ο Σερβιλάκης βγάζει τον Κόλα απέναντι στον Ψαρρά και ο επιθετικός της χανιώτικης ομάδας με υποδειγματικό πλασέ «γράφει» το 2-0
10’ Μειώνει η Επισκοπή με τον Κρικλόου ο οποίος με διαγώνιο πλασέ κάνει το 2-1
12’ Κόρνερ του Μπουρσέλη, κεφαλιά Μάναλη στη γωνία ο Ψαρράς και ο Κόλα στη συνέχεια πλασάρει άουτ
23’ Ο Σταθόπουλος επιχειρεί σουτ έξω από την περιοχή, καταλήγει άουτ
28’ Πλασέ του Μάναλη διώχνει ο Ψαρράς, ο Κόλα παίρνει την απόκρουση και πλασάρει από πλάγια θέση, αλλά o Κεφαλάς προλαβαίνει να διώξει την μπάλα πριν περάσει τη γραμμή
37’ Ατομική προσπάθεια του Αμποφό και πλασέ στην απέναντι γωνία, 2-2
47’ Δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα ο Παπαδόπουλος, για μαρκάρισμα στον Μπουτσάκη. Με δέκα η Επισκοπή
49’ Καλό σουτ του Μπουρσέλη, εντυπωσιακά ο Ψαρράς σε κόρνερ
50’ Από την εκτέλεση κόρνερ του Μπουρσέλη, ο Μάναλης πιάνει τη κεφαλιά, δι΄ψχνει ο Ψαρράς
53’ Ο Κόλα σε θέση βολής πλασάρει τον Ψαρρά, αλλά ο Κεφαλάς διώχνει πάνω στη γραμμή
54’Γκολ ο Κόλα το οποίο ακυρώνεται ως οφ σάιντ
60’ Γυριστή κεφαλιά Ιατρούδη, άουτ
65’ Κεφαλιά «ψαράκι» του Ιατρούδη διώχνει ο Ψαρράς στη γωνία του, μπαίνει στη φάση ο Μάναλης αλλά δεν μπορεί να πλασάρει από κοντά
69′ Μεγάλη απόκρουση του Καλογεράκη σε τετ α τετ με τον Βουκελάτο
72′ Νέα απόκρουση του Καλογεράκη σε πλασέ του Βουκελάτου
76′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Κόλα ο οποίος από πλεονεκτική θέση βολής
78′ Κεφαλιά
79′ Στην κόντρα η Επισκοπή με τον Βουκελάτο με τον Καλογεράκη να διώχνει το πλασέ του επιθετικού της Επισκοπής
82′ Γύρισμα του Κόλα ο Ιατρούδης με πλασέ κάνει το 3-2 και λυτρώνει τα Χανιά

Διαιτητής: ΚρασαγάκηςΧρήστος (Ηρακλείου)
Βοηθοί:Πάγκαλος Νίκος – ΦραγκιαδάκηςΓιώργος (Λασιθίου)
 4ος:Μόσχου Δημήτριος (Λασιθίου)

Χανιά (Νίκος Μαναρώλης-Σταύρος Λαμπράκης): Καλογεράκης, Μπάτζιος, Σέχου, Σερβιλάκης (64’ Ρ’ότσα), Κατσούρι (79′ Καμαρά), Μπουτσάκης (57’ Τσέλιος), Λεμονής, Μπουρσέλης (57’ Ιατρούδης), Κοκκίνης (46’ Μανουσάκης), Κόλα, Μάναλης

Επισκοπή (Κώστας Ανυφαντάκης): Ψαρράς, Κεφαλάς, Σταθόπουλος (63’ Τσιλεδάκης), Παπαδόπουλος, Πολίτης, Σκεντεράι, Κούτσιας, Νταμπίζας, Κρίκλοου (52’ Βουκελάτος), Αραμπατζής (78′ Καφετζής), Αμπoφό