Εντός έδρας ήττα από Εργοτέλη

Η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-0 από τον Εργοτέλη, στο πρώτο της εντός έδρας ματς για το νέο πρωτάθλημα.

Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 56’ με τον Μανουσάκη, ενώ η ομάδα μας είχε δοκάρι στο 66’ με τον Σωτηράκο.

6′ Σουτ του Κουατένγκ αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
29′ Σουτ του Ρέντζα ο Κατσιμήτρος μπλοκάρει εύκολα.
39′ Σουτ του Κάρλος άουτ.
48′ Φάουλ του Μπραμπίγια κεφαλιά του Μασένα άουτ.
49′ Ευκαιρία με το σουτ του Βρεττού να καταλήγει άουτ.
51′ Ευκαιρία για τον Εργοτέλη με τον Κωστανάσιο να πλασάρει άουτ μόνος απέναντι από τον Κουτζαβασίλη.
56′ Γκολ για τον Εργοτέλη με σουτ του Μανουσάκη μετά από κόρνερ του Ποζατζίδη και προσωρινή απομάκρυνση.
63′ Από φάουλ του Μπουτσάκη και κόντρα στον Γρομητσάρη ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
64′ Φάουλ του Μπραμπίγια αποκρούει δύσκολα ο Κατσιμήτρος.
66′ Μεγάλη ευκαιρία, από κόρνερ του Μπραμπίγια ο Σωτηράκος με κεφαλιά στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια από κεφαλιά του Μασένα ο Γρομητσάρης πλασάρει άουτ.

Διαιτητής: Καδδάς (Αχαΐας)
Βοηθοί: Οικονόμου (Αχαΐας) – Βεργέτης (Αργολίδας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Πέιος (21′), Κωστανάσιος (69′), Διαμαντόπουλος (82′), Κάρλος (88′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ρέντζας (46′ λ.τρ. Αναστασόπουλος), Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Παναγιωτούδης (79′ Γιάκος), Κάρλος, Μπραμπίγια (66′ Τριανταφυλλάκος), Βρεττός (67′ Δημητριάδης), Μασένα (80′ Σουντουρά), Διαμαντόπουλος.

Εργοτέλης (Γιάννης Ταουσιάνης): Κατσιμήτρος, Κατσούρι, Ποζατζίδης (85′ λ.τρ. Σερβιλάκης), Μπάτζιος, Μαζουλουξής, Πέιος, Τσέλιος (86′ Μπουρσέλης) Μπουτσάκης, Κόνραντ (69′ Κοκκίνης), Κουατένγκ (34′ λ.τρ. Κωστανάσιος), Μανουσάκης.