Εμφατικό ξεκίνημα στην Καλαμαριά

Με “ξέσπασμα” στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας έκανε ονειρικό ξεκίνημα στη Super League 2, επικρατώντας με 4-0 του Απόλλωνα Πόντου στην Καλαμαριά.

Η είσοδος του Λεοζίνιο άλλαξε την εικόνα του αγώνα και η συνεργασία του με τον Κουσκουνά αποδείχτηκε καθοριστική για το 0-4.

Στο 51′ ο Πάνος με κεφαλιά από γύρισμα του Κουσκουνά άνοιξε το σκορ, για να κανει το 0-2 με φάουλ ο Λεοζίνιο στο 58′. Ένα λεπτό μετά ο Κουσκουνάς με σουτ από πάσα του Λεοζίνιο έκανε το 0-3 και στο 68′ ο Κουσκουνάς ξανά με πλασέ από ασίστ του Αρναρέλλη πέτυχε το 0-4.

3′ Σέντρα του Ουνγιαλίδη προβολή του Πάνου άουτ.
4′ Σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
10′ Πάσα του Ολαϊτάν αδύναμο σουτ του Μπρίτο μπλόκαρε εύκολα ο Κουτζαβασίλης.
15′ Ωραία ομαδική συνεργασία που καταλήγει σε πάσα του Τζιώρα στον Πάνο, το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Πολίτης.
17′ Σουτ του Κουσκουνά άουτ.
20′ Σουτ του Κουσκουνά η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
37′ Σουτ του Ολαϊτάν ο Κουτζαβασίλης βρήκε με εκτίναξη την μπάλα, η οποία προσέκρουσε και στο πάνω μέρος του οριζόντιου δοκαριού (κόρνερ).
41′ Μεγάλη απόκρουση του Κουτζαβασίλη σε πλασέ του Ολαϊτάν.
43′ Σέντρα του Σαμαρά κεφαλιά του Καλογέρη μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
48′ Σουτ του Λεοζίνιο η μπάλα καταλήγει άουτ.
51′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Πάνου στον Λεοζίνιο σέντρα για τον Κουσκουνά, που κάνει το γύρισμα για τον Πάνο, που με κεφαλιά σκοράρει.
58′ ΓΚΟΛ: Ο Λεοζίνιο με ιδανική εκτέλεση φάουλ κάνει το 0-2.
59′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Λεοζίνιο σουτ του Κουσκουνά και 0-3.
68′ ΓΚΟΛ: Πάσα του Αρναρέλλη πλασέ του Κουσκουνά για το 0-4.
79′ Ατομική ενέργεια του Αρναρέλλη και πλασέ ο Πολίτης απέκρουσε και η μπάλα προσέκρουσε και στο οριζόντιο δοκάρι.

Διαιτητής: Μπεκιάρης (Καρδίτσας)
Βοηθοί: Βογιατζής (Καρδίτσας) – Μάνος (Λάρισας)
4ος διαιτητής: Τσακαλίδης (Χαλκιδικής)
Κίτρινες κάρτες: Ουνγιαλίδης (16′), Πουρτουλίδης (17′)

Απόλλων Πόντου (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πολίτης, Γεωργιάδης, Σαμαράς, Θεολόγου, Αμαραντίδης, Καλογέρης, Λουφάκης (70′ Καλαϊτζίδης), Πουρτουλίδης (63′ Δόρης), Μπρίτο, Χασομέρης, Ολαϊτάν.

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Πάνος, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Ουνγιαλίδης (64′ Παπαχρήστος), Αρναρέλλης, Κουσκουνάς (75′ Δημητριάδης), Τζιώρας (46′ Λεοζίνιο).