ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Εκτός έδρας ισοπαλία η Κ19 στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της SL2

Με εξαιρετική εμφάνιση, η Κ19 της ομάδας μας κατάφερε να πάρει το πρώτο θετικό αποτέλεσμα στο πρωτάθλημα Νέων της Super League 2 που ξεκίνησε σήμερα.

Η ομάδα μας στην πρεμιέρα της σεζόν αναδείχθηκε ισόπαλη με σκορ 1-1 απέναντι στο Αιγάλεω εκτός έδρας, ενώ θα μπορούσε κάλλιστα να είχε πανηγυρίσει ακόμα και τη νίκη μέσα στο γήπεδο Εδέσσης.

Το συγκρότημα του Μάρκου Ασλαματζίδη είχε δυο πολύ καλές ευκαιρίες να ανοίξει το σκορ στο α’ ημίχρονο με τους Ανδριώτη στο 11’ και Κατσαντώνη στο 25’. Το γκολ τελικά ήρθε στην αρχή του β’ μέρους και συγκεκριμένα στο 47’ με την εξαιρετική εκτέλεση φάουλ του Σιμονάι (που μόλις είχε περάσει στο ματς) κι έπειτα από πάτημα της μπάλας από τον Λυβιάκη.

Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν τρία λεπτά αργότερα (50’) με τον Μαυρίδη ο οποίος με διαγώνιο σουτ νίκησε τον Τζανάκη, που κατά τη διάρκεια του ματς έκανε δυο μεγάλες επεμβάσεις.

Διαιτητής: Μαλανδράκης
Βοηθοί: Πρίτζιος – Θεοδωρίδου

Αιγάλεω (Σταύρος Μπαϊράμης): Μπούκης, Κουρουγκιαούρης, Βελκάνης, Τσανάι, Απαλοδήμας, Βανδώρος, Μαχαίρας, Μάνιος, Μαυρίδης (80’ Καντεράκης), Παπαλεξανδρής (63’ Ψυχογιός), Καμπάκας (63’ Κουτρέτσης).

Χανιά (Μάρκος Ασλαματζίδης): Τζανάκης Ν., Βενέτης, Κοτζαμπασάκης (73’ Τσακίρης), Λυβιάκης, Κανιαμός, Φερχάτι, Κατσαντώνης (73’ Παπασηφάκης), Κρούτι, Ανδριώτης, Μπίτι (46’ Σιμονάι), Δασκαλόπουλος