ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Εύκολη επικράτηση για τον Νέο Κισσαμικό

Με συνοπτικές διαδικασίες ο Νέος Κισσαμικός “καθάρισε” τη νίκη, απέναντι στον Ατρόμητο Μάλεμε (5-1), για την 4η αγωνιστική της Γ’ Κατηγορίας Χανίων.

Στο 10′ ο Καρτσωνάκης άνοιξε το σκορ, για να γίνει το 2-0 στο 17′ με τον Πλευράκη. Με το δεύτερο γκολ του ο Πλευράκης στο 43′ “έγραψε” το 3-0, για να ακολουθήσουν τα επόμενα λεπτά μέχρι τη λήξη του ημιχρόνου τα γκολ των Καστανοπουλάκη και Γ. Μπέκα για το 5-0.

Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν στο 85′ με φάουλ του Κ. Παρασκευόπουλου.

Διαιτητής: Μπραουδάκης
Βοηθοί: Λογαρίδης – Πέτσας Δ.

Νέος Κισσαμικός (Γιώργος Σημαντηράκης): Α. του Ν. Τριανταφυλλάκης, Παπαγιαννάκης (46′ Μαρκετάκης), Κρέτσι, Κλωστράκης, Κουτουλάκης (80′ Α. του Μιχ. Τριανταφυλλάκης), Σχοινοπλοκάκης (60′ Δ. Μπέκας), Καστανοπουλάκης, Πλευράκης, Μπαμπουνάκης, Γ. Μπέκας (60′ Παπαδάκης), Καρτσωνάκης.

Ατρόμητος Μάλεμε (Μανώλης Ηλιάκης): Χατζηνικολάου, Π. Παρασκευόπουλος (46′ Σφυριδάκης), Ψαρουδάκης (70′ Μαυροματάκης), Βερυκάκης, Σταματάκης, Μετζιδάκης, Κ. Παρασκευόπουλος, Πρεκατσάκης, Νικολακόπουλος (46′ Τσουχλαράκης), Ν. Παρασκευόπουλος, Κορνιζάκης