“Χ”αμένη ευκαιρία

Αν και με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 18′, λόγω της 2ης κίτρινης του Κολ, η ομάδα μας δεν κατάφερε να φτάσει στη νίκη απέναντι στην Παναχαϊκή, μένοντας στο 0-0.

Στο δεύτερο ημίχρονο και ειδικά προς το τέλος του αγώνα έχασε σημαντικές ευκαιρίες για να πετύχει το γκολ της νίκης.

9′ Κόρνερ του Αποστολόπουλου κεφαλιά του Σελινιωτάκη, ο Ρίσκι δεν μπόρεσε να βρει την μπάλα και μπλόκαρε ο Καπούταγλης.
11′ Πάσα του Κυνηγόπουλου σουτ του Μπαστακού ο Λαζαρίδης μπλόκαρε.
14′ Σέντρα του Ελευθεριάδη σουτ του Μπαστακού άουτ.
38′ Γύρισμα του Αποστολόπουλου και χαμένη ευκαιρία με τον Καραγιάννη που έστειλε την μπάλα με σουτ άουτ.
44′ Μπαλιά του Σελινιωτάκη ο Ρίσκι προσπαθεί να επωφεληθεί αλλά ο Καπούταγλης μπλοκάρει.
48′ Σέντρα του Τόλι ο Καπούταγλης διώχνει, κεφαλιά του Σάλιακα ο Καπούταγλης με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ.
50′ Σουτ του Σελινιωτάκη η μπάλα κόντραρε στον Καραγιάννη και ο Καπούταγλης μπλόκαρε.
51′ Μπαλιά του Φαζού ο Ρίσκι φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά καθυστερεί να τελειώσει τη φάση και ο Καπούταγλης πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.
54′ Αδύναμο σουτ του Ελευθεριάδη μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
55′ Μεγάλη ευκαιρία, σέντρα του Τόλι κεφαλιά του Γκίνη σχεδόν στη γραμμή διώχνει ο Λουμπαρδέας.
60′ Σουτ του Αργυρόπουλου μπλόκαρε ο Λαζαρίδης.
73′ Κόρνερ Καραγιάννη κεφαλιά του Γκίνη στη γραμμή ο Ρίσκι δεν μπορεί να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και ο Καπούταγλης μπλόκαρε.
76′ Μεγάλη ευκαιρία γύρισμα Γκίνη δεν μπόρεσε κανείς να τη σπρώξει στα δίχτυα.
90+1′ Σουτ του Τεγούση ο Ρίσκι στην πορεία της μπάλας από κοντά αστοχεί.

Διαιτητής: Γκάμαρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Αρμακόλας (ΕΠΣ Κυκλάδων) – Μαυρουδής (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Κουναλάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Κολ (17′ και 18′), Καραγεώργης (25′), Καραγιάννης (42′), Τσελεπίδης (65′), Φαζός (68′), Σταμόπουλος (73′), Καπούταγλης

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός: Λαζαρίδης, Τόλι (83′ Μαλόνγκα), Σισέ, Φαζός, Καραγεώργης (30′ λ. τρ. Σάλιακας), Σελινιωτάκης, Γκίνη, Αρναρέλλης (66′ Τεγούσης), Καραγιάννης, Ρίσκι, Αποστολόπουλος.

Παναχαϊκή: Καπούταγλης, Σταμόπουλος, Αργυρόπουλος (78′ Μουστακόπουλος), Φουρλάνος (66′ Πλέγας), Ελευθεριάδης, Κολ, Μπαστακός (72′ Μωραΐτης), Λουμπαρδέας, Ντάσιος, Κυνηγόπουλος, Τσελεπίδης.