Από νωρίς πίσω στο σκορ η Κ19

Η ομάδα Κ19 της ΠΑΕ Χανιά βρέθηκε από νωρίς πίσω στο σκορ και ηττήθηκε από την πιο “έμπειρη” Παναχαϊκή, με 7-0, στο γήπεδο “Α. Κάνιστρας”.

Οι γηπεδούχοι βρήκαν από νωρίς τον δρόμο προς τα δίχτυα, στο 6′ με κεφαλιά του Τσότρα, ο οποίος σκόραρε και στο 20′ με πλασέ. Στο 26′ ο Θωμάς με πλασέ πέτυχε το 3-0 και δύο λεπτά μετά ο Θανόπουλος με κεφαλιά έκανε το 4-0. Το ημίχρονο ολοκληρώθηκε με το σκορ στο 5-0, από το 33′ όταν σε φάουλ του Ροδόπουλου η μπάλα κόντραρε σε παίκτες του τείχους και κατέληξε στα δίχτυα.

Ακολούθησαν δύο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, με κεφαλιές των Ροδόπουλου (57′) και Νέου (88′).

Παναχαϊκή (Ντίνος Σπυρόπουλος): Μ. Μικές (46′ Τορνιβούκας), Ταρνάρης, Θανόπουλος, Λ. Μικές, Παπαχρονόπουλος (69′ Τάχος), Νέος, Ροδόπουλος (70′ Πετρόπουλος), Τσότρας (46′ Καραπιπέρης), Θωμάς, Ψαθογιαννάκης, Παναγιωτακόπουλος.

Χανιά (Βασίλης Κούτας): Τριανταφυλλάκης, Δαμιανάκης (43′ Μαλανδράκης), Κιμινουλάκης (80′ Ψαριανός), Λενταράκης, Ζαχαρωτάκης, Σκουλάς, Ντιρμίσι, Μαρκουλάκης, Φραγκούλης, Νικολουδάκης (56′ Τζεμολλάρι), Κρασουδάκης (43′ Μαντσέλης).