“Αυτοκτονία” στην Καρδίτσα (pics)

Ένα “δικό της” παιχνίδι η ομάδα μας είδε να τις… γλιστρά στο τέλος της αναμέτρησης. Το εμφατικό 0-3 του πρώτου ημιχρόνου, έγινε στο φινάλε 3-3, με πέναλτι για το οποίο υπάρχουν πολλές αμφιβολίες από την πλευρά της ομάδας μας για το αν ήταν.

Μάλιστα στην επόμενη φάση υπήρξαν έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Βρεττό, με τον διαιτητή Λάμπρου να δείχνει κίτρινη κάρτα για θέατρο!

5′ Σουτ του Ξύδα ψηλά άουτ η μπάλα.
8′ Σέντρα του Πλαβούκου πλασέ του Κονέ άουτ.
12′ Καλή στιγμή με τον Ξύδα να βγάζει στην κόντρα τον Χαλκιαδάκη, που έκανε το γύρισμα στην περιοχή για τον επερχόμενο Γκίνη, ο οποίος όμως “έπιασε αέρα”.
15′ Πάσα του Κονέ στον Σουντουρά, το σουτ του οποίου κατέληξε στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
22′ ΓΚΟΛ: Από σέντρα του Ξύδα ο Κωνσταντινόπουλος προσπάθησε να διώξει προ του Λέο στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της εστίας της ομάδας του (0-1).
29′ Φάουλ του Σταματάκη η μπάλα έφτασε στον Τζέκο, που με κεφαλιά την έστειλε λίγο έξω από την εστία.
32′ ΓΚΟΛ: Εξαιρετική μπαλιά του Σάλιακα στον Ξύδα, που “κατεβάζει” υποδειγματικά την μπάλα, “πατάει” περιοχή και με πλασέ κάνει το 0-2.
45+1′ ΓΚΟΛ: Από πάσα του Μαρκοπουλιώτη ο Λέο ελίχθηκε έξω από την περιοχή και με σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα (0-3).
63′ ΓΚΟΛ: Ο Σουντουρά με σουτ μέσα από την περιοχή μείωσε σε 1-3.
65′ Κόρνερ του Σάλιακα κεφαλιά του Γκίνη άουτ.
72′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Σταματάκη κεφαλιά του Τζέκου και 2-3.
84′ Σέντρα του Καραγιάννη κεφαλιά του Σουντουρά άουτ.
86′ Μεγάλη επέμβαση του Παπαδόπουλου σε σουτ του Πλαβουκου από κοντινή απόσταση.
89′ ΓΚΟΛ: Ο διαιτητής Λάμπρου “βλέπει” πέναλτι του Ζιουλη στον Σουντουρά, αποβάλλοντας με 2η κίτρινη τον Ζιούλη. Ο Πλαβούκος ευστοχεί για το 3-3
90′ Εντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Βρεττό. Κίτρινη για θέατρο από τον Λάμπρου.

Διαιτητής: Λάμπρου (ΕΠΣ Ευβοίας)
Βοηθοί: Καραλής (ΕΠΣ Ηπείρου)-Παγούρας (ΕΠΣ Βοιωτίας)
4ος διαιτητής: Ρούσης (ΕΠΣ Θεσσαλίας)

Κίτρινες κάρτες: Καρρίκι (51′), Ζιούλης (86′ και 88′), Βρεττός (90′), Κονέ (90+1′)
Κόκκινη κάρτα: Ζιούλης (88′)

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Βαζάκας): Γκέκας (46′ λ.τρ. Κατσίκας), Καρρίκι (61′ λ.τρ. Καραγιάννης), Θεοδωράκης, Τζέκος, Κωνσταντινόπουλος, Βατουσιάδης, Πλαβούκος, Σταματάκης, Κονέ, Σουντουρά, Παπαευθυμίου (46′ λ.τρ. Ρουσσάκης).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Μαρκοπουλιώτης, Παντελάκης, Ζιούλης, Φουάσης, Σελινιωτάκης, Γκίνη, Σάλιακας (68′ Αποστολίδης), Χαλκιαδάκης, Ξύδας (80′ Βρεττός), Λέο (84′ Νικόλτσης).

“ΚΑΡΕ-ΚΑΡΕ” ΤΟ 0-1