Άφησε βαθμούς στη Σπάρτη (pics)

Η ομάδα μας ξεκίνησε με ισοπαλία τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα Football League 2018-2019, μένοντας στο 1-1 με τη Σπάρτη.

Η ομάδα μας από την αρχή δεν μπόρεσε να βρει ρυθμούς με τις διακοπές να είναι συχνές, λόγω ότι οι περισσότερες μπάλες που δόθηκαν από πλευράς γηπεδούχων για τον αγώνα ήταν ξεφούσκωτες.

Χωρίς φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες και με καλύτερη στιγμή για την ομάδα μας το σουτ του Αρναρέλλη στο 28′ ολοκληρώθηκε το πρώτο ημίχρονο.

Κόντρα στη ροή του ματς οι γηπεδούχοι πήραν προβάδισμα στο 59′ με σουτ του Μαντζίρη αλλά η ομάδα μας αντέδρασε φτάνοντας στην ισοφάριση με πέναλτι του Μαλόνγκα στο 79′.

20′ Πάσα του Σιμόν ο Χαλκιαδάκης κάνει μια ντρίμπλα μέσα στην περιοχή αλλά ανοίγει το κοντρόλ και ο Σταματόπουλος πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.
28′ Καλή στιγμή για τον ΑΟΧ-Κισσαμικό. Ομαδική συνεργασία Παπαχρήστου, Σιμόν, Γκίνη, από πάσα του τελευταίου ο Αρναρέλλης πλασάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Σταματόπουλος μπλοκάρει.
31′ Σουτ του Βλαχομήτρου ψηλά άουτ η μπάλα.
45′ Σουτ του Ματέους η ψηλά πάνω από την εστία.
59′ ΓΚΟΛ: Με σουτ ο Μαντζίρης ανοίγει το σκορ (1-0).
62′ Σουτ του Μαλόνγκα μπλόκαρε ο Σταματόπουλος.
65′ Ευκαιρία για τη Σπάρτη το σουτ του Καψάσκη καταλήγει άουτ.
66′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Κοζάκη σε διπλή προσπάθεια του Σάλιακα.
67′ Διαμαρτυρίες για χέρι του Βλάχου σε γύρισμα του Σιμόν.
71′ Σουτ του Κωνσταντινόπουλου άουτ.
79′ ΓΚΟΛ: Ο Μαλόνγκα ευστοχεί σε πέναλτι που δόθηκε σε ανατροπή στον Καραγιάννη.
83′ Σουτ του Μαλόνγκα η μπάλα κοντράρει στον Κολτσίδα και καταλήγει κόρνερ.
85′ Σουτ του Καψάσκη μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.

Διαιτητής: Νεοφυτιάδης (ΕΠΣ Κορινθίας)
Βοηθοί: Ζήρδας – Κολλιάκος (ΕΠΣ Αθηνών)
4ος διαιτητής: Τσουκαλάς (ΕΠΣ Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Στογιάνοβιτς (42′), Τόλι (42′), Τιεντσέ (45′), Ζιούλης (56′), Μαντζίρης (60′), Βλαχομήτρος (81′)

Σπάρτη (Αλεξέι Τσερνίσοφ): Σταματόπουλος, Κολτσίδας, Βλάχος, Κοζάκης, Φραγκούλης, Τιεντσέ, Στογιάνοβιτς, Βλαχομήτρος (90′ Καλούσης), Ματέους (69′ Κωνσταντινόπουλος), Καινούργιος (63′ Καψάσκης), Μαντζίρης.

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Γιώργος Πετράκης): Παπαδόπουλος, Τόλι, Ζιούλης, Φαζός, Παπαχρήστος, Καντιμά (60′ Μαλόνγκα), Γκίνη, Σιμόν, Καραγιάννης, Αρναρέλλης (60′ Σάλιακας), Χαλκιαδάκης (70′ λ. τρ. Αποστολόπουλος)