Αδικη ήττα στη Δράμα (pics)

Σε ένα ματς που εξελίχθηκε σε φαρσοκωμωδία στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-0.

Πολλές χαμένες ευκαιρίες και ένα γκολ που μπήκε από φάση όπου στο ξεκίνημα δε δόθηκε φάουλ συνθέτουν το σκηνικό του αγώνα.

Συνεχόμενες “εισβολές” σκύλων σε επιθέσεις της ομάδας μας υπήρξαν στο δεύτερο ημίχρονο.

3′ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Βρεττού η μπάλα άουτ.
5′ Ο Βρεττός πάσαρε στον Ρίσκι, που έκανε το γύρισμα στον Κουσκουνά, που σουτάρει στην κίνηση αλλά ο Μένκα αποκρούει και στη συνέχεια μπλοκάρει.
6′ Σουτ του Πέρεθ από πλάγια θέση διώχνει σε κόρνερ ο Λαζαρίδης.
9′ Ατομική ενέργεια του Κρητικού και γύρισμα προς την περιοχή η μπάλα περνάει απ’ όλους σουτ του Μακρή ο Μουμίν διώχνει σε κόρνερ. Κόρνερ του Ροζέριο κεφαλιά του Ανδρέου μπλοκάρει ο Λαζαρίδης.
17′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Σάλιακα ο Βρεττός πήρε την κεφαλιά και ο Μένκα απέκρουσε με δυσκολία.
26′ Ατομική προσπάθεια του Αρναρέλλη που βρίσκει χώρο για το σουτ, η μπάλα καταλήγει άουτ.
29′ Πάσα του Ρίσκι σουτ του Αρναρέλλη άουτ.
37′ Σουτ του Μακρή η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
40′ ΓΚΟΛ: Σε φάση που στο ξεκίνημα δεν καταλογίζεται φάουλ στον Βρεττό η Δόξα πετυχαίνει γκολ με πλασέ του Κρητικού από πάσα του Πατράλη.
44′ Φάουλ του Σάλιακα από πλάγια θέση ο Μένκα έδιωξε σε κόρνερ με γροθιές.
52′ Μεγάλη ευκαιρία από πάσα του Ρίσκι ο Κουσκουνάς “πιάνει” αέρα.
60′ Μπαλιά του Βρεττού ωραία ενέργεια του Αρναρέλλη και σουτ ο Μένκα μπλόκαρε.
85′ Απίστευτη ευκαιρία, δοκάρι σε σουτ του Σιμόν και σε κενή εστία πλασέ του Κάσσου ο Καψάλης έσωσε στη γραμμή.
87′ Δεν καταλογίζεται φάουλ του Μπαϊκαρά στον Σιμόν, ο Μπαϊκαρά πασάρει στον Λεμονή το σουτ του οποίου απέκρουσε ο Λαζαρίδης.
90+8′ Πάσα του Μουμίν σουτ του Τόλι άουτ.

Διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (ΕΠΣ Φλώρινας)
Βοηθοί: Δέλλιος (ΕΠΣ Πέλλας) – Γκιόση (ΕΠΣ Θράκης)
4ος διαιτητής: Τσοπουλίδης (ΕΠΣ Ξάνθης)
Κίτρινες κάρτες: Ρίσκι (19′), Πέρεθ (31′), Μένκα (90+7′)

Δόξα Δράμας (Στάικος Βεργέτης): Μένκα, Πεταυράκης, Ανδρέου, Καψάλης, Σιώπης, Μακρής, Πατράλης, Κρητικός (63′ Σαμπανίδης), Ροζέριο (61′ Λεμονής), Μπαϊκαρά, Πέρεθ (46′ λ.τρ. Δούμτσιος).

ΑΟ Χανιά-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Λαζαρίδης, Σάλιακας, Σισέ (83′ Σιμόν), Φαζός, Παπαχρήστος (46′ Τόλι), Γκίνη, Μουμίν, Κουσκουνάς, Βρεττός, Αρναρέλλης (77′ Κάσσος), Ρίσκι.