Κισσαμικός-Α.Ο. Χανιά 0-0

Χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε το τοπικό ντέρμπι των Χανίων, ανάμεσα στην ομάδα μας και τον Α.Ο. Χανιά με το 0-0 να μένει μέχρι τέλους.

Στο πρώτο ημίχρονο παρόλο που δεν υπήρξαν φάσεις, παρά μόνο μία καλή στιγμή με τον Σταθάκη στο 34’, ο Κισσαμικός πατούσε καλύτερα στο γήπεδο. Στο δεύτερο ημίχρονο ωστόσο ο ΑΟΧ ήταν πιο απειλητικός και έχασε ευκαιρίες για το γκολ.

34’ Σε εκτέλεση φάουλ ο Βαττής στρώνει την μπάλα στον Σταθάκη το σουτ του οποίου μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Πρίφτης.
48’ Σουτ του Σαπαλίδη από πλάγια θέση άουτ.
51’ Σέντρα του Παγώνη ο Δεινόπαπας πατάει την μπάλα για τον Νύκταρη που βρίσκεται στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει για να κάνει σπουδαία επέμβαση ο Λαζαρίδης.
61′ Φάουλ του Μάνιας κεφαλιά του Σαπαλίδη μπλόκαρε ο Πρίφτης.
73’ Σουτ του Τσούτση αποκρούει ο Λαζαρίδης και στη συνέχεια το σουτ του Ιωαννίδη καταλήγει εκτός εστίας.
78’ Ο Τσούτσης πασάρει στον Ιωαννίδη που μέσα από την περιοχή με σουτ στέλνει την μπάλα άουτ.
80’ Επικίνδυνη σέντρα του Λώττα ο Μάντζης δεν μπορεί να βρει την μπάλα και να τη στείλει στα δίχτυα.
85’ Ο Δεινόπαπας γυρίζει την μπάλα στον Μασάδο που με σουτ τη στέλνει εκτός εστίας.
86’ Ατομική προσπάθεια και σουτ του Μάντζη μπλοκάρει ο Πρίφτης.
88’ Κόρνερ του Μασάδο η μπάλα δεν απομακρύνεται και ο Τσούτσης από κοντά τη στέλνει άουτ.
90+3’ Φάουλ του Μασάδο κεφαλιά του Δεινόπαπα αποκρούει ο Λαζαρίδης και στη συνέχεια διώχνει προ του Διαμαντόπουλου ο Σταθάκης.

Διαιτητής: Σταυρουλάκης (Ρεθύμνου)
Βοηθοί: Αργυρός (Αθηνών)-Γαρεφαλάκης (Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες κάρτες: Μάνιας (26’), Νύκταρης (36’), Τσοντάκης (69’), Μασάδο (87’), Παγώνης (89’), Δεινόπαπας (90+1’)

Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσουβαλτσίδης, Γιαννίτσης, Σταθάκης, Τσοντάκης, Πότσι, Σελινιωτάκης, Μάνιας (63’ Λώττας), Τσικουδάκης (60’ Μάντζης), Βαττής, Σαπαλίδης (83’ Ποσίνκοβιτς).

Α.Ο. Χανιά (Γιώργος Λυρώνης): Πρίφτης, Παγώνης, Διαμαντόπουλος, Καρτσαμπάς, Μπριλάκης, Καμινιώτης, Μασάδο, Νύκταρης (77’ Σάντερσον), Νάκας (46’ Τσούτσης), Δεινόπαπας, Παλιάτσιος (46’ Ιωαννίδης).