Πρώτη εκτός έδρας νίκη

Την πρώτη εκτός έδρας νίκη της πανηγύρισε η ομάδα μας, επικρατώντας στον… παγωμένο Ασπρόπυργο με 2-0 του Παναθηναϊκού.

Στο πρώτο ημίχρονο το 0-0 παρέμεινε παρά τις πολλές χαμένες ευκαιρίες για τα Χανιά. Τη λύση έδωσε στο 68′ ο Βασιλόγιαννης με παλικαρίσιο γκολ, για να “σφραγίσει” τη νίκη με το πρώτο του επαγγελματικό γκολ ο Κογιέτε στο 88′.

2’ Φάουλ του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Τσαμούρη άουτ.
2’ Σουτ του Μπαΐροβιτς αποκρούει δύσκολα ο Χριστογεώργος.
3’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου άουτ.
4’ Σουτ του Βασιλόγιαννη με διπλή προσπάθεια μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.
6’ Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό Β με τον Τσιριγώτη να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και με πλασέ να στέλνει την μπάλα άουτ.
17’ Φάουλ του Αθανασακόπουλου μπλοκάρει εύκολα ο Κουτζαβασίλης.
22’ Ο Κογιέτε συνεργάστηκε με τον Μπαΐροβιτς και το σουτ του από πλάγια θέση κατέληξε στην “αγκαλιά” του Χριστογεώργου.
23’ Πάσα του Τριανταφυλλάκου σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα πάνω από την εστία.
24’ Πολύ καλή στιγμή για τα Χανιά από γύρισμα του Βασιλόγιαννη ο Τριανταφυλλάκος με σουτ μέσα από την περιοχή στέλνει την μπάλα άουτ.
29’ Νέα ευκαιρία για τα Χανιά, από σέντρα του Βάρκα ο Μπαΐροβιτς από κοντά πλάσαρε άουτ.
29’ Πάσα του Τριανταφυλλάκου σουτ του Βασιλόγιαννη μπλόκαρε ο Χριστογεώργος.
41’ Πάσα του Τριανταφυλλάκου σουτ του Βασιλόγιαννη η μπάλα κοντράρει στον Ρόμπι και καταλήγει κόρνερ.
42’ Ο Πατάπης προσπάθησε από πλάγια θέση να αιφνιδιάσει με σουτ του Χριστογεώργο, η μπάλα κατέληξε άουτ.
48’ Σουτ του Σαρδέλη ψηλά άουτ.
52’ Σουτ του Αθανασακόπουλου άουτ.
53’ Ευκαιρία για τα Χανιά, σέντρα του Βασιλόγιαννη σουτ του Τριανταφυλλάκου ο Χριστογεώργος αποκρούει σε κόρνερ.
57’ Σουτ του Θεοχάρη με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
68’ ΓΚΟΛ: Ο Βασιλόγιαννης με εξαιρετική προσπάθεια μπαίνει στην περιοχή και με σουτ στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (0-1).
76’ Σουτ του Τριανταφυλλάκου ψηλά άουτ.
88’ ΓΚΟΛ: Ο Κογιέτε παίρνει την μπάλα από πάσα του Κολλά μέσα στην περιοχή και με εξαιρετικό σουτ “κρεμάει” τον Χριστογεώργο για το 0-2.
88’ Γυριστό σουτ του Σιδηρά μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.

Διαιτητής: Ντάουλας (Δυτ. Αττικής)
Βοηθοί: Οικονόμου Σπ. (Αχαΐας) – Πλάκας (Δυτ. Αττικής)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (Αχαΐας)
Κίτρινες κάρτες: Ζιούλης (19’), Σαρδέλης (20’), Μασούρας, Βασιλόγιαννης (45’), Αθανασακόπουλος (63’), Παναγιωτούδης (81’), Χριστογεώργος (90+1’), Θεοχάρης (90+3’)

Παναθηναϊκός Β (Γιάννης Βονόρτας): Χριστογεώργος, Βαγιανίδης, Σιδεράς, Θεοχάρης, Αθανασακόπουλος, Κρυπαράκος, Σαρδέλης (90+2′ Ματσαδές), Ρόμπι, Μαρτίνης (65′ Κούτσιας), Τσιριγώτης, Ηλιάδης (73’ Σέχου).

Χανιά (Νίκος Παπαδόπουλος): Κουτζαβασίλης, Κογιέτε, Ζιούλης, Πατάπης, Τσαμούρης, Μασούρας (65′ Κάρλος), Παναγιωτούδης, Τριανταφυλλάκος, Μπαΐροβιτς (85’ Κολλάς), Βάρκας (53′ Καψάλης), Βασιλόγιαννης.