Το “μυαλό” στο πρωτάθλημα

Η ομάδα μας δεν “εμφανίστηκε” στο Δημοτικό Στάδιο Καβάλας και υπέστη ήττα με 2-0 από την τοπική ομάδα μένοντας εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Ελλάδας.

Στο “μυαλό” είναι ήδη το ματς πρωταθλήματος με τον Απόλλωνα Πόντου (29/09) στην Καλαμαριά.

4′ Σουτ του Μαρκόπουλου μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
11′ Φάουλ του Καθάριου προβολή του Μαρκόπουλου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
14′ Φάουλ του Λεοζίνιο κεφαλιά του Κουσκουνά μπλόκαρε ο Δήμιζας.
16′ Πρώτη καλή στιγμή για το 0-1. Σέντρα του Κουσκουνά σουτ του Πάνου ο Δήμιζας βρήκε την μπάλα και απέτρεψε το γκολ (κόρνερ).
19′ ΓΚΟΛ: Φάουλ του Θωμαΐδη φάση διαρκείας στην περιοχή, προβολή του Μαρκόπουλου ο Σωτηράκος προσπάθησε να διώξει η μπάλα βρήκε στον Γρομητσάρη και ο α’ βοηθός δείχνει σέντρα εν μέσω διαμαρτυριών από τους παίκτες των Χανίων.
32′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Βόσαλικ κεφαλιά του Καθάριου για 2-0.
38′ Σέντρα του Μαϊνδανού κεφαλιά του Καθάριου άουτ.
42′ Σέντρα του Μαϊνδανού κεφαλιά του Γαβριηλίδη η μπάλα ψηλά άουτ.
51′ Σέντρα του Ουνγιαλίδη ο Δήμιζας δε συγκράτησε την μπάλα, κεφαλιά του Πάνου ο Βόσαλικ απομακρύνει.
65′ Αδύναμο σουτ του Κουσκουνά μπλόκαρε ο Δήμιζας.
67′ Σέντρα του Μαϊνδανού κεφαλιά του Βόσαλικ άουτ.
68′ Σέντρα του Αρναρέλλη κεφαλιά του Βρεττού η μπάλα ψηλά πάνω από την εστία.
75′ Σουτ του Βρεττού απέκρουσε ο Δήμιζας.
78′ Σέντρα του Μαϊνδανού κεφαλιά του Ορφανίδη ψηλά άουτ.
85′ Γύρισμα του Καζαντζίδη προβολή του Παυλίδη η μπάλα παράλληλα από την εστία.
86′ Σέντρα του Δημητριάδη εξ επαφής κεφαλιά του Γρομητσάρη η μπάλα άουτ.
90+1′ Φάουλ του Δημητριάδη από κοντά ο Αρναρέλλης σούταρε άουτ.

Διαιτητής: Πολυχρόνης (Πιερίας)
Βοηθοί: Τοροσιάδης – Νταβέλας (Μακεδονίας)
Κίτρινες κάρτες: Αρναρέλλης (17′), Κουσκουνάς (26′), Λεοζίνιο (31′), Γαβριηλίδης (33′), Μαΐνδανός (72′), Βρεττός (76′), Παπαστεριανός (79′), Δημητριάδης (81′), Καζαντζίδης (83′)

Καβάλα (Παύλος Δερμιτζάκης): Δήμιζας, Καζαντζίδης, Μαϊδανός, Παπαστεριανός, Στίκας, Θωμαΐδης (73′ Ορφανίδης), Γαβριηλίδης, Κέρθι, Βόσαλικ, Καθάριος (45′ λ.τρ. Μελισσόπουλος), Μαρκόπουλος (27′ λ.τρ. Παυλίδης).

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος (46′ Τζιώρας), Πάνος, Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Βρεττός), Ουνγιαλίδης, Λεοζίνιο (46′ Δημητριάδης), Κουσκουνάς, Αρναρέλλης.