Μάγκικη νίκη στις καθυστερήσεις

Με γκολ του Παπαχρήστου στην εκπνοή η ομάδα μας πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 κόντρα σε Κέρκυρα.

2′ Σουτ του Κόντου μπλόκαρε ο Παπαδόπουλος.
5′ Από γύρισμα του Τόλι ο Ιωάννου διώχνει προ του Κουσκουνά.
35′ Δυνατό σουτ του Λινάρδου η μπάλα πάνω από την εστία.
36′ Διπλή ευκαιρία. Από γύρισμα του Αρναρέλλη ο Βρεττός μετά από κόντρες στην περιοχή πλασάρει ο Κουτζαβασίλης αποκρούει και στη συνέχεια η κεφαλιά του Τόλι απομακρύνεται από τον Σανδραβέλη.
37′ Πάσα του Μότα σουτ του Σιατραβάνη η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
38′ Σέντρα του Κάσσου κεφαλιά του Τόλι ο Κουτζαβασίλης με διπλή προσπάθεια μπλοκάρει.
56′ Εκπληκτική κούρσα του Κάσσου και σέντρα πλασέ στην κίνηση του Κουσκουνά η μπάλα αρκετά έξω από την εστία.
59′ Εκπληκτική μπαλιά του Τεγούση ο Τόλι από πλάγια θέση πλασάρει και ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.
64′ Γύρισμα του Μουμίν στον Κουσκουνά που σουτάρει μέσα από την περιοχή αλλά ο Ιωάννου σταματά την πορεία της μπάλας προς το τέρμα.
72′ Σουτ του Νίκιτς ο Παπαδόπουλος μπλόκαρε.
90+4′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Κάσσου η μπάλα περνάει από όλους και ο Παπαχρήστος με πλασέ σκοράρει.

Διαιτητής: Δραγάτης (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Κάλλης (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής) – Μαυραντωνάκης (ΕΠΣ Ηρακλείου)
4ος διαιτητής: Αντωνίου (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)

Κίτρινες κάρτες: Σελινιωτάκης (16′), Φαζός (29′), Παπαδόπουλος (37′), Κούρος (50′), Ζορμπάς (80′), Κόντος (90+4′), Κουσκουνάς (90+5′ 2 κίτρινες)
Κόκκινη κάρτα: Κουσκουνάς (90+5′)

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Αλέκος Βοσνιάδης): Παπαδόπουλος, Κάσσος, Σισέ, Σελινιωτάκης, Φαζός, Τόλι (82′ Χαλκιαδάκης), Μουμίν, Τεγούσης (85′ Καραγιάννης), Αρναρέλλης (59′ Παπαχρήστος), Βρεττός, Κουσκουνάς.

Κέρκυρα (Νίκος Αναστόπουλος): Κουτζαβασίλης, Σιατραβάνης (82′ Γεωργακόπουλος), Σανδραβέλης, Ιωάννου, Θεοδωράκης, Κούρος (70′ Πασάς), Μότα, Νίκιτς, Λινάρδος (61′ Ζορμπάς), Κόντος, Τουράμ.