“Αυτοκτονία” στο τέλος

Ενα δικό της ματς κατάφερε μέσα σε λίγα λεπτά χωρίς να έχει απειληθεί από τον αντίπαλο να χάσει η ομάδα μας, από τον Απόλλωνα Λάρισας (1-2).

Επειτα από ένα πρώτο ημίχρονο με σημαντικές ευκαιρίες ο Κάσσος στο 45+2′ με σουτ μέσα από την περιοχή άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 88′ ο Λίταινας και στο 90+2′ ο πρώην παίκτης της ομάδας μας Τασιούλης διαμόρφωσαν το τελικό 1-2.

Ο Απόλλων έπρεπε να παίζει από το πρώτο ημίχρονο με δέκα παίκτες όταν χαρίστηκε 2 φορές δεύτερη κίτρινη στον Γκουστάβο.

9′ Σουτ του Κάσσου μπλοκάρει ο Γκέκας.
22′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Μουμίν ο Τζιώρας πήρε την κεφαλιά και ο Κουσκουνάς από κοντά πλασάρει άουτ.
28′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από μπαλιά του Λεοζίνιο στην πλάτη της άμυνας ο Κάσσος πλασάρει αλλά ο Γκέκας απέκρουσε.
29′ Ατομική ενέργεια του Λεοζίνιο και σουτ που μπλοκάρει ο Γκέκας.
36′ Νέα ευκαιρία. Φάουλ του Λεοζίνιο κεφαλιά του Μουμίν αποκρούει ο Γκέκας.
45′ Σουτ του Λεοζίνιο αποκρούει ο Γκέκας.
45+2′ ΓΚΟΛ: Από εξαιρετική προσπάθεια και σέντρα του Τζιώρα και απομάκρυνση αμυντικού ο Κάσσος με δυνατό πλασέ σκοράρει (1-0).
74′ Μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Ουνγιαλίδη κεφαλιά του Τζιώρα απέκρουσε ο Γκέκας.
78′ Συνεργασία Τζιώρα με Κουσκουνά πάσα του πρώτου στον Χύσι το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
79′ Σουτ του Ναζίμ ψηλά άουτ.
86′ ΓΚΟΛ: Από σουτ του Ναζίμ στο δοκάρι ο Λίταινας με πλασέ ισοφαρίζει (1-1).
90+2′ ΓΚΟΛ: Από μπαλιά του Μπαστακού ο Τασιούλης με πλασέ κάνει το 1-2

Διαιτητής: Βεργέτης Χρήστος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
Βοηθοί: Βεργέτης Δημήτρης – Κύριος (ΕΠΣ Αρκαδίας)
4ος διαιτητής: Μπακογιάννης (ΕΠΣ Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Γκουστάβο (11′), Ανδρέου (28′), Μπαστακός (45+2′), Χατζής (51′), Σελινιωτάκης (75′), Λίταινας (85′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Σελινιωτάκης, Σωτηράκος, Κάσσος, Παπαχρήστος (72′ Ουνγιαλίδης), Μουμίν, Παναγιωτούδης (65′ Χύσι), Λεοζίνιο (82′ Αρναρέλλης), Κουσκουνάς, Τζιώρας.

Απόλλων Λάρισας (Αριάν Μπελά): Γκέκας, Κουρτεσιώτης (85′ Τασιούλης), Σουλιώτης, Καρρίκι, Σκούπρα, Λίταινας (90+3′ Μπρέμπος), Χατζής, Ναζίμ, Σιφναίος, Γκουστάβο (41′ Καμπέρης), Μπαστακός.