Ξεκίνημα με νίκη!

Με το… δεξί μπήκε στο νέο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής η ομάδα μας, νικώντας με 3-1 στο Μάλεμε τη Νέα Ιωνία, παρουσία περίπου 500 φιλάθλων.

Το ξεκίνημα του ματς ήταν ιδανικό αφού πριν συμπληρωθεί το 1′ ο Πασιαλής άνοιξε το σκορ μετά από λάθος στην αντίπαλη άμυνα.
Στο 21′ ο Λώττας πέτυχε το 2-0, που ήταν και σκορ ημιχρόνου.
Στην επανάληψη η Νέα Ιωνία μείωσε στο 53′ με πέναλτι του Ρόππα, για να “σφραγίσει” τη νίκη της ομάδας μας ο Σουμπασάκης στο 86′, δευτερόλεπτα μετά την είσοδό του στο παιχνίδι.

Το “φιλμ” του αγώνα

1′ ΓΚΟΛ: Δευτερόλεπτα μετά την έναρξη του αγώνα ο Πασιαλής εκμεταλλεύεται λάθος στην άμυνα της Νέας Ιωνίας, έπειτα από κεφαλιά του Πέντσα, και με πλασέ σε κενή εστία ανοίγει το σκορ (1-0).
4′ Σέντρα του Μποτωνάκη κεφαλιά του Σελινιωτάκη άουτ.
21′ ΓΚΟΛ: Από ωραία ενέργεια του Βιδάλη ο Λώττας με πλασέ από δύσκολη γωνία πετυχαίνει το 2-0.
26′ Σουτ του Καραγιάννη αρκετά έξω από την εστία.
34′ Σέντρα του Αχμέτ γυριστό σουτ του Σαντριά, ο Κιπτίου διώχνει σωτήρια μπροστά από τον Χλωρό.
46′ Ατομική ενέργεια του Λώττα και σουτ που καταλήγει άουτ.
49′ Δυνατό σουτ του Τσερκέζου στην εξωτερική πλευρά του δοκαριού.
53′ ΓΚΟΛ: Μπαλιά του Νταϊφώτη στον Π. Καραχάλιο που βρίσκεται στο έδαφος μετά απο “μονομαχία” με τον Καβρουνιάρη, με τον ρέφερι Βισκαδούρο να καταλογίζει πέναλτι εν μέσω πολλών διαμαρτυριών
Ο Ρόππας ανέλαβε την εκτέλεση μειώνοντας σε 2-1.
60′ Φάουλ του Λώττα κεφαλιά του Κιπτίου άουτ.
61′ Σε σουτ του Πασιαλή η μπάλα τραντάζει το οριζόντιο δοκάρι.
70′ Σουτ του Πασιαλή μπλοκάρει ο Παναγιωτόπουλος.
77′ Ο Καραγιάννης “έκλεψε” τη μπάλα από τον Πασιαλή κι έβγαλε μπαλιά στον Χλωρό, που έστρωσε στον Π. Καραχάλιο, το πλασέ του οποίου απέκρουσε σωτήρια ο Λαζαρίδης.
82′ Από μπαλιά του Κιπτίου ο Πασιαλής βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει, με τον Παναγιωτόπουλο να αποκρούει.
83′ Σέντρα του Κιπτίου κεφαλιά του Μπάτζιο άουτ.
86′ ΓΚΟΛ: Ο Πέντσας κερδίζει τη μπάλα από τον Τερλελή και βγάζει ιδανική σέντρα για τον νεοεισελθόντα Σουμπασάκη, που με κεφαλιά κάνει το 3-1.
87′ Σουτ του Τσικουδάκη προσκρούει στο κάθετο δοκάρι.
90+3′ Ο Πέντσας βγαίνει μόνος απέναντι από τον Παναγιωτόπουλο και προσπαθεί να τον “κρεμάσει”, με τον τερματοφύλακα της Νέας Ιωνίας να διώχνει σε κόρνερ.

Διαιτητής: Βισκαδούρος (Ηρακλείου)
Βοηθοί: Γαρεφαλάκης-Μαυρουδής (Ηρακλείου)

Κίτιρνες κάρτες: Τερλελής (23′), Βλάχος (30′), Σελινιωτάκης (38′), Π. Καραχάλιος (42′), Καραγιάννης (43′), Καρβουνιάρης (53′), Τύρπος (57′), Τσικουδάκης (76′)

Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Τσερκέζος, Καρβουνιάρης, Σελινιωτάκης, Βιδάλης, Κιπτίου, Μποτωνάκης, Λώττας (81′ Μπάτζιο), Πασιαλής (85′ Σουμπασάκης), Βλάχος (59′ Τσικουδάκης), Πέντσας.

Νέα Ιωνία (Γιώργος Τσαμόπουλος): Παναγιωτόπουλος, Αχμέτ, Ρόππας (83′ Σινάνη), Τερλελής, Νταϊφώτης, Καραγιάννης, Π. Καραχάλιος, Τύρπος, Χλωρός, Α. Καραχάλιος (72′ Πετούσης), Ερέκη (29′ Σαντριάς)