ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

“Λύγισε” η Κ19 στη Νέα Μάκρη

Αν και προηγήθηκε δύο φορές στο σκορ η ομάδα Κ19 του ΑΟΧ-Κισσαμικού ηττήθηκε με 3-2 από τον Αήττητο Σπάτων, στο γήπεδο της Αγ. Μαρίνας Νέας Μάκρης.

Ο Κουκούλης στο 7′ έδωσε προβάδισμα στον ΑΟΧ-Κισσαμικό, αλλά στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου (55′) ισοφάρισε ο Σαχσανίδης σε 1-1. Αμεσα, μετά από δύο λεπτά, ο Γιαπιντζάκης σκόραρε στο ντεμπούτο του για το 1-2.

Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη με τον προερχόμενο από τον πάγκο Πρίφτη να χαρίζει τη νίκη στους γηπεδούχους με δύο γκολ στο 60′ και το 70′.

Διαιτητής: Βλάχος (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)
Βοηθοί: Βιντσεντζάτος – Γκουβάς (ΕΠΣ Ανατολικής Αττικής)

Αήττητος Σπάτων (Τάκης Χριστόπουλος): Καρλατήρας, Κουτσουμπέλας, Μπεκιάρης, Μπρόκι (75′ Κυριάκου), Δωρής, Μπότσι (46′ Σουβατζόγλου), Ράγια, Κολιαστάσης (46′ Πρίφτης), Χιλάϊ, Πρέντι (46′ Βερώνης), Σαχσανίδης.

ΑΟΧ-Κισσαμικός (Νίκος Καντεράκης): Τραχήλης, Ματζοράκης, Νικολακάκης, Κεχαγιάς, Καραβοκύρης, Σκουλάς, Κουκούλης, Μπερντίος, Γρηγορόπουλος, Γιαπιντζάκης, Ψαράκης (70′ Χαϊκάλης)