ΠΑΕ ΧΑΝΙΑ

Κισσαμικός-Εθνικός 1-1

Απρόσμενη ισοπαλία για την ομάδα μας, με βάση την εικόνα του αγώνα, αφού χωρίς να απειληθεί καθόλου από τον Εθνικό υποχρεώθηκε σε εντός έδρας απώλεια (1-1).

Οι παίκτες του Σπύρου Μπαξεβάνου, υπό δύσκολες καιρικές συνθήκες, κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο και δημιούργησαν πάρα πολλές ευκαιρίες, ανάμεσα στις οποίες ήταν και δύο δοκάρια, από τους Φραγκουλάκη και Σελινιωτάκη.

Το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε από δύο εκτελέσεις πέναλτι, με τον Φραγκουλάκη να βάζει μπροστά στο σκορ την ομάδα μας στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου και τον Σούφλα να ισοφαρίζει στο 80′.

Το “φιλμ” του αγώνα
12′ Από πάσα του Λώττα δυνατό σουτ του Φραγκουλάκη η μπάλα στο δοκάρι.
16′ Φάουλ του Φραγκουλάκη απέκρουσε ο Βουτσινάς.
20′ Δυνατό σουτ του Σελινιωτάκη, η μπάλα ελάχιστα έξω από την εστία.
33′ Σουτ του Παυλάκη άουτ.
34′ Γύρισμα του Σουμπασάκη, ο Πασιαλής δεν μπορεί να επωφεληθεί και στη συνέχεια βρίσκεται στο έδαφος ο Μπερνιδάκης από μαρκάρισμα του Σούφλα, με το διαιτητή να δίνει συνέχεια στο ματς.
43′ Ατομική προσπάθεια του Μπερνιδάκη και σουτ που αποκρούει ο Βουτσινάς.
44′ Ο Λώττας αποφεύγει το μαρκάρισμα αντιπάλου μέσα στην περιοχή και προσπαθεί να σκοράρει με σουτ από πλάγια θέση, αλλά ο Βουτσινάς αποκρούει ξανά.
45+2′ ΠΕΝΑΛΤΙ: Ο διαιτητής Ζαχαριουδάκης καταλογίζει πέναλτι για χέρι του Γερόλυμου σε γύρισμα του Μπερνιδάκη.
45+4′ ΓΚΟΛ: Ο Φραγκουλάκης εκτελεί εύστοχα το πέναλτι ανοίγοντας το σκορ (1-0).
58′ Κόρνερ του Φραγκουλάκη κεφαλιά του Σελινιωτάκη στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.
60′ Σέντρα του Τσερκέζου, ο Πασιαλής με “τακουνάκι” πήγε να πετύχει ένα θαυμάσιο γκολ, αλλά ο Βουτσινάς απέκρουσε σωτήρια σε κόρνερ. Από την εκτέλεση κόρνερ του Φραγκουλάκη ο Σελινιωτάκης με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα άουτ.
64′ Ο Λώττας πήγε με “λόμπα” να σκοράρει αλλά ο Βουτσινάς μπλόκαρε.
80′ ΓΚΟΛ: Πέναλτι για ανατροπή του Γκορόγια από τον Πασιαλή, το οποίο εκτελεί εύστοχα ο Σούφλας (1-1).
89′ Ο Μποτωνάκης πασάρει στον Μπερνιδάκη, που από πλεονεκτική θέση στέλνει με σουτ τη μπάλα άουτ.