Ήττα και αποκλεισμός από το Κύπελλο (photos)

Σε ένα παιχνίδι όπου ήταν πρωταγωνιστής ο δυνατός αέρας, που δεν επέτρεψε να παιχτεί ποδόσφαιρο αξιώσεων, η ομάδα μας ηττήθηκε με 1-3 από τη Νέα Ιωνία, μένοντας εκτός συνέχειας του Κυπέλλου Γ’ Εθνικής.

Ο Κισσαμικός, όπως και η Νέα Ιωνία, εμφανίστηκε με πολλές αλλαγές στο αρχικό σχήμα.

Στο 10′ ο Πετούσης άνοιξε το σκορ και στο 33′ ο Νησαριώτης σημείωσε το 0-2, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η εικόνα της ομάδας μας βελτιώθηκε, αλλά δεν ήρθε το επιθυμητό γκολ, που θα έδινε ελπίδες για διεκδίκηση του αποτελέσματος. Στο 83′ με πέναλτι του Νησαριώτη έγινε το 0-3, για να μειώσει στις καθυστερήσεις ο Στεφανίδης.

Το φωτορεπορτάζ του αγώνα Κυπέλλου Κισσαμικος-Νέα Ιωνία

Το “φιλμ” του αγώνα

10′ ΓΚΟΛ: Ο Πετούσης με σουτ από πλάγια θέση ανοίγει το σκορ για τους φιλοξενούμενους.
21′ Κεφαλιά του Σαντριά στην πλάτη της άμυνας ο Λαζαρίδης πέφτει στα πόδια του Νησαριώτη και μπλοκάρει τη μπάλα.
26′ Φάουλ του Σινάνη άουτ.
28′ Σουτ του Λώττα άουτ.
33′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Πετούση προβολή του Νησαριώτη και 0-2.
47′ Ο Στεφανίδης πάσαρε στον Λώττα, το σουτ του οποίου κόντραρε και πέρασε ελάχιστα έξω από την εστία.
60′ Ο Πέντσας πασάρει στον Στεφανίδη, το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
62′ Σέντρα του Λώττα κεφαλιά του Πέντσα άουτ.
63′ Ο Λώττας στρώνει στον Στεφανίδη το σουτ του οποίου κοντράρει στον Σινάνη και περνάει εκτός εστίας.
79′ Σέντρα του Κιπτίου κεφαλιά του Στεφανίδη μπλοκάρει ο Καπούταγλης.
83′ ΓΚΟΛ: Ο Νησαριώτης με πέναλτι, που δόθηκε για ανατροπή του Δημγκιόκα από τον Σπαθάρα, κάνει το 0-3.
85′ Ο Κιπτίου δίνει στη μπάλα πορεία προς τα δίχτυα με εκτέλεση φάουλ, αλλά ο διαιτητής ακυρώνει το γκολ για χέρι του Στεφανίδη.
90+4′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Τσικουδάκη προβολή του Πέντσα στο οριζόντιο δοκάρι, νέα προβολή του Στεφανίδη ο α’ βοηθός τρέχει προς τη σέντρα δείχνοντας ότι η μπάλα πέρασε τη γραμμή, παρά τις διαμαρτυρίες των φιλοξενούμενων.

Διαιτητής: Κυρίτσης (Δωδεκανήσου)
Βοηθοί: Μαυραντωνάκης-Παπαδάκης (Ηρακλείου)

Κίτρινες: Λ. Κομπογεννητάκης (26′), Λώττας (34′), Σαντριάς (37′), Πετούσης (62′), Αχμέτ (71′), Σπαθάρας (83′), Καπούταγλης (90′), Στεφανίδης (90+3′), Γκοργκόλης (90+5′)

Π.Γ.Σ. Κισσαμικός (Σπύρος Μπαξεβάνος): Λαζαρίδης, Λευτ. Κομπογεννητάκης (46′ λ.τρ. Κοκάκης), Ζαχ. Κομπογεννητάκης, Κωνσταντόπουλος (56′ Πέντσας), Κουλακάρης, Σπαθάρας, Μπάτζιο, Κιπτίου, Λώττας (75′ Τσικουδάκης), Σουμπασάκης, Στεφανίδης

Νέα Ιωνία (Γιώργος Τσαμόπουλος): Καπούταγλης, Σεμπέκος, Σινάνη, Ρικούνοβ, Αχμέτ, Σπαγής, Πετούσης, Βογατσάς, Σαντριάς (89′ Γκοργκόλης), Γεωργόπουλος (76′ λ.τρ. Δημγκιόκα), Νησαριώτης.