Eνα βήμα ακόμα…

Ακόμη ένα βήμα έκανε η ομάδα μας που νίκησε με 2-1 την Παναχαϊκή, έχοντας αρκετές ευκαιρίες για μεγαλύτερο σκορ.

4′ ΓΚΟΛ: Ο Κάσσος με προβολή από κόρνερ του Τριανταφυλλάκου στέλνει την μπάλα στα δίχτυα (1-0).
12′ Σέντρα του Κάσσου προβολή του Γιάκου άουτ.
15′ ΓΚΟΛ: Γύρισμα του Κυνηγόπουλου πλασέ του Μαυριά και 1-1.
17′ Νέα ευκαιρία από σέντρα του Κουσκουνά ο Κάσσος δεν μπορεί με κεφαλιά να στείλει την μπάλα στα δίχτυα. Προηγήθηκαν διαμαρτυρίες για χέρι αμυντικού σε σουτ του Σωτηράκου.
19′ Από πάσα του Κουσκουνά ο Γιάκος βγαίνει μόνος απέναντι από τον Καπούταγλη που πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει με δεύτερη προσπάθεια.
30′ Νέα μεγάλη ευκαιρία από σέντρα του Τριανταφυλλάκου ο Γιάκος πήρε την κεφαλιά αλλά ο Καπούταγλης απέκρουσε.
33′ Απίστευτη ντρίμπλα του Βρεττού σε Σταυρόπουλο και σουτ η μπάλα καταλήγει άουτ.
34′ Μεγάλη ευκαιρία ξανά. Εκπληκτική μπαλιά του Τριανταφυλλάκου σε Κουσκουνά που κάνει ωραία κίνηση και πλασάρει αλλά ο Καπούταγλης αποκρούει.
35′ Το ρεσιτάλ χαμένων ευκαιριών συνεχίζεται με τον Τριανταφυλλάκο να σεντράρει και τον Γιάκο εξ επαφής να μην μπορεί να σκοράρει.
42′ ΓΚΟΛ: Από κόρνερ του Τριανταφυλλάκου ο Γιάκος με κεφαλιά κάνει το 2-1.
49′ ΔΟΚΑΡΙ από προσπάθεια και σουτ του Κουσκουνά και στη συνέχεια το πλασέ του Γιάκου αποκρούστηκε στη γραμμή.
71′ Σέντρα του Μουστακόπουλου κεφαλιά του Σταμόπουλου μπλοκάρει ο Κουτζαβασίλης.
76′ Κόρνερ του Τριανταφυλλάκου κεφαλιά του Ανδρέου άουτ.
87′ Μεγάλη ευκαιρία με τον Δημητριάδη που προσπάθησε να σκοράρει με “λόμπα” αλλά έστειλε την μπάλα άουτ.
87′ Νέα ευκαιρία στο ίδιο λεπτό με τον Κουσκουνά να σουτάρει και τον Καπούταγλη να αποκρούει σε κόρνερ.

Διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (ΕΠΣ Αθηνών)
Βοηθοί: Πλάκας (ΕΠΣ Δυτ. Αττικής) – Γουρνιάς (ΕΠΣ Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Ντάουλας (ΕΠΣ Δυτ. Αττικής)
Κίτρινες κάρτες: Ανάκογλου (31′), Πατάπης (37′), Τριανταφυλλάκος (78′), Πατρώνης (80′), Τσελεπίδης (89′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Σωτηράκος, Τριανταφυλλάκος, Παναγιωτούδης, Γιάκος (59′ Κάρλος), Σουντουρά (45′ λ.τρ. Δημητριάδης), Βρεττός (82′ Βασιλείου), Κάσσος, Κουσκουνάς.

Παναχαϊκή (Σωκράτης Οφρυδόπουλος): Καπούταγλης, Σταμόπουλος, Πατάπης, Μαυριάς, Μυτίδης, Ανάκογλου, Μουστακόπουλος (85′ Αντωνακόπουλος), Κυνηγόπουλος, Μασούρας, Τσελεπίδης, Σταυρόπουλος (62′ Πατρώνης).