“Χρυσός” βαθμός στα Γιάννινα

“Χρυσός” βαθμός για την ομάδα μας στα Γιάννινα με buzzer beater του Βρεττού στο 90+4′.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 16′ με τον πρώην παίκτη μας Λέο, ο οποίος σεβόμενος το πέρασμά του από τα Χανιά δεν πανηγύρισε, ενώ είχαν αρκετές φάσεις για το 2-0. Στο τελευταίο κομμάτι του αγώνα η ομάδα μας έβγαλε μεγαλύτερη ενέργεια και κατάφερε με την εξαιρετική ενέργεια του Βρεττού στην εκπνοή του αγώνα να ισοφαρίσει.

16′ ΓΚΟΛ: Γρομητσάρης και Ανδρέου πιέζουν τον Κρίζμαν αλλά από κόντρες η μπάλα φτάνει στον Λέο που πλασάρει για το 1-0.
28′ Από τις κόντρες επωφελείται ο Κρίζμαν, το σουτ του οποίου αποκρούει ο Κουτζαβασίλης.
31′ Σέντρα του Ανδρέου αδύναμη κεφαλιά του Γιάκου ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.
32′ Σέντρα του Κρίζμαν πλασέ στην κίνηση του Λέο άουτ.
40′ Από φάουλ του Λώλη η μπάλα φτάνει στον Παντελάκη που με προβολή τη στέλνει άουτ.
45+1′ Από αδράνεια στην άμυνα ο Κρίζμαν φεύγει στην πλάτη της άμυνας και πλασάρει αλλά ο Κουτζαβασίλης αποκρούει.
54′ Σουτ του Καρτάλη άουτ.
57′ Σουτ του Σιόντη ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
63′ Κόρνερ του Αποστολόπουλου Σιόντης και Παντελάκης στην πορεία της μπάλας αλλά ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
69′ Δοκάρι για τον ΠΑΣ σε σουτ του Παμλίδη και στη συνέχεια η κεφαλιά του Λώλη καταλήγει άουτ.
70′ Σουτ του Κάσσου ο Χουτεσιώτης μπλοκάρει.
75′ Από γέμισμα του Παντελάκη ο Κρίζμαν φεύγει στην πλάτη της άμυνας αλλά πλασάρει ψηλά άουτ.
85′ Πάσα του Κουσκουνά στον Βασιλείου το σουτ του μπλοκάρει ο Χουτεσιώτης.
86′ Νέα καλή στιγμή από σέντρα του Τριανταφυλλάκου η κεφαλιά του Βρεττού καταλήγει άουτ.
90+4′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική ενέργεια και σουτ του Βρεττού για το 1-1.

Διαιτητής: Κολυτάς (ΕΠΣ Κέρκυρας)
Βοηθοί: Σκορδίλης (ΕΠΣ Κέρκυρας) – Κουβαλάκης (ΕΠΣ Δράμας)
4ος διαιτητής: Θεοδωρόπουλος (ΕΠΣ Φλώρινας)
Κίτρινες κάρτες: Καρτάλης (30′), Σωτηράκος (51′), Κάστρο (63′), Γιάκος (73′), Μουμίν (77′), Κουτζαβασίλης (90+4′)

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Μπουκουβάλας, Παντελάκης, Σκόνδρας, Αποστολόπουλος, Σιόντης, Καρτάλης (59′ Ξύδας), Λώλης, Κρίζμαν (89′ Λιάσος), Παμλίδης, Λέο (53′ Κάστρο).

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Γρομητσάρης, Πάνος, Σωτηράκος, Γιάκος (78′ Βασιλείου), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Κάσσος (71′ Βρεττός), Κουσκουνάς, Τζιώρας (46′ Τριανταφυλλάκος).