Χωρίς νικητή το ντέρμπι

Η ομάδα μας έβγαλε αντίδραση στο γκολ που δέχτηκε από τον Πλατανιά αλλά δεν μπόρεσε να ολοκληρώσει την ανατροπή (1-1).

Οι τυπικά γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 55′ με τον Μιγκέλ, για να ισοφαρίσει στο 73′ ο Βρεττός.

6′ Μπαλιά του Νίλι σουτ του Λουκίνα στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.
7′ Γύρισμα του Νίλι πλασέ από κοντινή απόσταση του Καραγκούνη ο Κουτζαβασίλης μπλοκάρει.
9′ Σουτ του Ρεβυθόπουλου μπλοκάρει σταθερά ο Κουτζαβασίλης.
11′ Φάουλ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Μουμίν, γυριστό σουτ του Κάσσου η μπάλα άουτ.
13′ Μπαλιά του Ουνγιαλίδη σουτ του Κουσκουνά ο Γκοτ μπλόκαρε.
25′ Σουτ του Αρναρέλλη ο Γκοτ βρίσκει την μπάλα και τη στέλνει κόρνερ.
26′ Διπλή ευκαιρία. Κόρνερ του Αρναρέλλη κεφαλιά του Ανδρέου σχεδόν στη γραμμή διώχνουν οι αμυνόμενοι. Λίγα δευτερόλεπτα μετά από πλάγιο άουτ του Πάνου η μπάλα φτάνει στον Αρναρέλλη που από θέση βολής σουτάρει άουτ.
36′ Ωραία ενέργεια του Μουμίν και πάσα στον Κουσκουνά που στρώνει στον Παναγιωτούδη το σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
42′ Μεγάλη ευκαιρία, από φάουλ του Αρναρέλλη ο Κάσσος πιάνει την κεφαλιά και ο Γκοτ ενστικτωδώς αποκρούει.
44′ Σουτ του Ποζατζίδη η μπάλα άουτ.
45+2′ Μπαλιά του Καραγκούνη σουτ του Ποζατζίδη από πλάγια θέση απέκρουσε ο Κουτζαβασίλης και στην εξέλιξη της φάσης το σουτ του Καραγκούνη άουτ.
46′ Από διώξιμο του Παναγιωτούδη η μπάλα βρίσκει στο πρόσωπο του Μποσέτι και στρώνεται απρόσμενα στον Λουκίνα αλλά ο Κουτζαβασίλης πέφτει στα πόδια του και μπλοκάρει.
52′ Σουτ του Καραγκούνη η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ.
54′ Σέντρα του Ποζατζίδη κεφαλιά του Μιγκέλ μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
55′ ΓΚΟΛ: Σέντρα του Ουές η μπάλα κοντράρει στον Ανδρέου και ο Μιγκέλ με πλασέ ανοίγει το σκορ (1-0).
57′ Ο Κουσκουνάς στρώνει την μπάλα στον Ουνγιαλίδη το δυνατό σουτ του οποίου καταλήγει άουτ.
67′ Μεγάλη ευκαιρία από ωραία ενέργεια του Βρεττού και σέντρα ο Λεοζίνιο έκανε το σουτ και ο Γκοτ απέκρουσε.
73′ ΓΚΟΛ: Εκπληκτική μπαλιά του Λεοζίνιο ο Βρεττός αν και στο έδαφος από τράβηγμα αντιπάλου πετυχαίνει εκπληκτικό γκολ με πλασέ (1-1).
79′ Από ενέργεια του Βρεττού ο Λεοζίνιο πλασάρει αλλά ο Γκοτ μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.
90′ Σέντρα του Μποσέτι η μπάλα παίρνει ύψος και βρίσκει στο οριζόντιο δοκάρι αλλά και στο χέρι του Κουτζαβασίλη. Από το κόρνερ του εκτελέστηκε σουτ στην κίνηση του Λεωνιδόπουλου η μπάλα στο έξω μέρος του δοκαριού.

Διαιτητής: Κατοίκος (Αθηνών)
Βοηθοί: Σταύρογλου – Αραβίδης (Αθηνών)
4ος διαιτητής: Μαχαίρας (Αθηνών)

Κίτρινες κάρτες: Πάνος (22′), Κουτζαβασίλης (29′), Σωτηράκος (32′), Μουμίν (45+3′), Μιγκέλ (61′), Μποσέτι (62′), Παναγιωτούδης (63′), Γκοτ (73′), Ρεβυθόπουλος (74′), Κουσκουνάς (90′)

Πλατανιάς (Γιάννης Τάτσης): Γκοτ, Ρεβυθόπουλος (82′ Λεωνιδόπουλος), Ποζατζίδης (90+4′ Κωστίκος), Τσαμούρης, Σαάντο, Μποσέτι, Ουές, Καραγκούνης, Μιγκέλ, Νίλι, Λουκίνας (67′ Λεϊρία).

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου (65′ Ναζλίδης), Γρομητσάρης, Κάσσος, Ουνγιαλίδης, Πάνος (65′ Βρεττός), Σωτηράκος, Μουμίν, Παναγιωτούδης, Αρναρέλλης (46′ Λεοζίνιο), Κουσκουνάς.