Εντός έδρας ήττα…

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας απέναντι στον ΠΑΣ Γιάννινα (0-1), για την 4η αγωνιστική της Super League 2.

Σε ένα κακό ποιοτικά παιχνίδι τα Χανιά δεν μπόρεσαν να απειλήσουν αισθητά την αντίπαλη εστία. Το μοναδικό γκολ του αγώνα σημείωσε ο Καρτάλης στο 59′ μετά από αδράνεια στην άμυνα.

3′ Σουτ του Λέο άουτ.
23′ Ευκαιρία για τον ΠΑΣ Γιάννινα με τον Λέο να πλασάρει άουτ.
29′ Σουτ του Παναγιωτούδη ο Λιάσος έβαλε την κόντρα και η μπάλα κατέληξε κόρνερ.
40′ Φάουλ του Παναγιωτούδη κεφαλιά του Κάσσου η μπάλα άουτ.
43′ Πάσα του Μπουκουβάλα σουτ του Νικολιά άουτ.
50′ Σουτ του Νικολιά άουτ.
59′ ΓΚΟΛ: Ο Καρτάλης απέσπασε την μπάλα από τον Κάσσο και με σουτ κάνει το 0-1.
73′ Μπαλιά του Παμλίδη σουτ του Κρίζμαν μπλόκαρε ο Κουτζαβασίλης.
75′ Σουτ του Δημητριάδη απέκρουσε ο Χουτεσιώτης.
82′ Σουτ του Ναζλίδη άουτ.

Διαιτητής: Γκάμαρης (Αθηνών)
Βοηθοί: Κύριος (Αρκαδίας) – Γουρνιάς (ΕΠΣ Αν. Αττικής)
4ος διαιτητής: Μπαϊρακτάρης (Αθηνών)
Κίτρινες κάρτες: Λιάσος (65′), Χουτεσιώτης (90+3′)

Χανιά (Αλέκος Βοσνιάδης): Κουτζαβασίλης, Ανδρέου, Πάνος (64′ Δημητριάδης), Σωτηράκος, Κάσσος, Ουνγιαλίδης (71′ Αρναρέλλης), Μουμίν, Παναγιωτούδης, Λεοζίνιο (46′ Ναζλίδης), Βρεττός, Κουσκουνάς.

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Αποστολόπουλος, Παντελάκης, Σκόνδρας, Μπουκουβάλας, Λιάσος, Κάστρο, Νικολιάς (63′ Κρίζμαν), Νάουμετς (46′ Καρτάλης), Παμλίδης (78′ Σιόντης), Λέο.